В Національній поліції з’явився новий департамент, мета якого — «захист інтересів суспільства й держави». При цьому ані конкретні завдання та функції, ні структура, ні навіть чисельність департаменту невідомі. «Становлять службову інформацію», заявляють у поліції.

Про це йдеться у відповіді на запит, який від Нацполіції отримав Центр протидії корупції (ЦПК).

Створено департамент наказом від 12 березня поточного року. Потребу його створити в поліції пояснили тим, що «упродовж останніх років характер загроз інтересам суспільства й держави суттєво ускладнився, а стан їх захищеності потребує вжиття невідкладних заходів». Окремий департамент, впевнені у відомстві, дозволить протидіяти загрозам системно.

Однак на питання, чим конкретно займатиметься департамент, якою буде його внутрішня структура й чисельність, у поліції відповісти не змогли. Послались на те, що ця інформація — службова.

Чи схожа структура нового департаменту на департамент захисту економіки?

У ЦПК, при цьому, впевнені, що функції департаменту мало відрізнятимуться від функцій розформованого Департаменту захисту економіки. «Цілком імовірно, що поліція вирішила продовжити займатися тиском на бізнес та економіку, — запевняє голова правління центру Віталій Шабунін. — За нашою інформацією, цей департамент успадкував  функції економічного, але покриватиметься за ширмою «службової інформації».

Нагадаємо, днями «Слідство.Інфо» писало, що Нацполіція та МВС витратили на закупівлю засобів на боротьбу з COVID-19 удвічі більше, ніж Національна служба охорони здоров’я — понад 256 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «СЛІДСТВО.ІНФО» З’ЯСУВАЛО, ЧИМ ЗАЙМАЄТЬСЯ НОВИЙ, «ТАЄМНИЙ» ДЕПАРТАМЕНТ НАЦПОЛУ