У будівлі Касаційного адміністративного суду Верховного Суду, яке знаходиться на території заводу «Арсенал» в історичному центрі столиці на Печерську, планують добудувати п’ятий поверх. У суді такі плани пояснюють браком площ. Водночас два роки тому Верховний Суд вже замовляв капітальний ремонт цього приміщення за майже 27 мільйонів гривень.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося з сайту Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Як ми з’ясували, 28 травня департамент КМДА видав містобудівні умови та обмеження на реконструкцію будівлі Касаційного адмінсуду на вулиці Московській, 8. Зокрема, відомство дозволило звести п’ятиповерхівку замість будівлі на чотири поверхи, яка нині там розташована.

Також ми довідалися, що 18 травня поточного року Верховний Суд майже за 2 мільйони гривень замовив компанії «Добробут-Проект» розробку проектної документації щодо реконструкції цієї будівлі.

Раніше в своєму бюджетному запиті на 2020-2022 роки у Верховному Суді повідомляли, що у зв’язку з браком площ планують добудувати поверх у Касаційному адмінсуді. Також, як ідеться в документі, це приміщення планують відокремити від інженерних мереж заводу «Арсенал» та приєднати до мереж Києва. А також здійснити капітальний ремонт будівлі з відновленням зовнішнього оздоблення фасадів та утепленням покрівлі.

Наразі приміщення Касаційного адмінсуду має майже 6,9 тисяч квадратів площі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові судді Верховного Суду склали присягу: кожен п’ятий — недоброчесний

Крім того, як довідалося «Слідство.Інфо», у листопаді 2018 року Верховний Суд уклав договір на капітальний ремонт будівлі суду на Московській, 8 за майже 27 мільйонів гривень з компанією «Ембуд». Згодом строки робіт кілька разів переносили, а сторони уклали низку додаткових договорів. Капітальний ремонт передбачав, зокрема, демонтажні роботи, облаштування стелі, стін, покриття даху, утеплення фасадів тощо. Станом на сьогодні Верховний Суд майже повністю розрахувався з підрядником за виконані роботи.

«Слідство.Інфо» намагалося дізнатися деталі щодо нових запланованих будівельних робіт, зокрема, щодо їхньої вартості. Утім, у Касаційному адмінсуді нам відповіли, що відповідальний за ремонт працівник суду зараз на робочому місці відсутній. Зрештою, журналісти направили до Верховного Суду запит і з проханням повідомити, скільки коштів планують витратити на будівельні роботи, а також коли буде оголошено конкурс. Відповідь ми опублікуємо, щойно її отримаємо.

Як ми розповідали раніше, Служба безпеки України без жодних дозвільних документів побудувала другий поверх над одним зі своїх приміщень, яке розташоване на території Київського політехнічного інституту, а також звела ще одну невелику споруду поблизу. Столичні чиновники обіцяють провести перевірку та покарати порушників.