Депутат Київської обласної ради від «Свободи» Максим Запаскін, якого в 2017 році затримали на отриманні 10 тисяч доларів хабаря, на цьогорічних місцевих виборах мітить у депутати Білоцерківської міської ради. Більш ніж за три роки після затримання чоловіка суд у цій справі вироку не виніс.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося з Facebook-сторінки Запаскіна та реєстру судових рішень.

Як повідомляла Київська міська прокуратура, Запаскіна затримали у квітні 2017 року. Як депутат Київської облради та голова «екологічної» комісії, він нібито вимагав від директора одного з підприємств області 10 тисяч доларів. За цю суму, як стверджують слідчі, депутат мав забезпечити надання підприємству спецдозволу на користування надрами. Відповідне рішення спершу мала погодити очолювана ним комісія, а потім — ухвалити Київська облрада.

Згідно з повідомленням прокуратури, Максима Запаскіна затримали після отримання ним другої частини хабаря в сумі 6 тисяч доларів. Першу частину коштів депутат отримав у лютому 2017-го.

Як ідеться в ухвалі Дніпровського районного суду Києва,  відразу після того, як Запаскін отримав другу частину хабаря, Київська обласна рада погодила фірмі спецдозвіл. Після цього правоохоронці й затримали Запаскіна. Ухвалою суду від 28 квітня 2017 року Дніпровський райсуд Києва відсторонив депутата від посади голови комісії Київської облради. 

Крім того, 28 квітня 2017-го цей же суд взяв Максима Запаскіна під варту з можливістю внести 600 тисяч гривень застави. Згодом її за нього внесли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я хочу шматок великого пирога»: НАБУ оприлюднило аудіо вимагання нардепом Юрченком хабаря

Як свідчить реєстр судових рішень, останні ухвали в цій справі датовано листопадом минулого року. Наразі Запаскін перебуває в статусі обвинуваченого. Судячи з офіційного порталу «Судова влада України», наступне засідання у цій справі заплановане на 18 листопада поточного року у Печерському райсуді Києва. Майже через місяць після місцевих виборів.

На цих виборах Максим Запаскін балотується до Білоцерківської міської ради від «Всеукраїнського об’єднання «Свобода», про що свідчать дописи на його Facebook-сторінці.

Знімок із сайту «Судова влада України»

Також, як ми довідалися, він є адвокатом. В одній із судових справ Запаскін представляє інтереси чоловіка, якого обвинувачують у пропозиції хабаря начальнику колонії за умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.

Як ми розповідали раніше, на початку жовтня правоохоронці затримали на хабарі заступника начальника слідчого відділу Дарницького райуправління столичної поліції Олександра Білика. За даними ДБР, за 3 тисячі доларів він обіцяв забезпечити закриття кримінального провадження — шляхом його перекваліфікації.

Про поліцейського Білика «Слідство.Інфо» розповідало у фільмі-розслідуванні «Місто вкрадених квартир». Журналісти виявили, що він, імовірно, був задіяний у незаконних схемах зі столичною нерухомістю, а статки правоохоронця суттєво відрізнялись від його доходів. Із моменту виходу розслідування, як ми з’ясували, майновий стан його родини ще покращився.