Журналісти «Слідства.Інфо» протягом минулого року зробили низку гучних антикорупційних викриттів, які призвели до оголошення підозр українським чиновникам. Разом з тим, агенція звернула увагу на кількість розлучень серед посадових осіб, яких викрили на крадіжках чи обмані.
Чого варта справа Гринкевичів, яких затримали за підозрою у розкраданні грошей Міноборони. Йдеться про збитки державному бюджету України на майже мільярд гривень. Роман Гринкевич був заручений з художницею Сонею Морозюк, яка отримувала дорогі подарунки від нареченого, ймовірно, за викрадені в армії гроші. Після затримання підозрюваного, дівчина заявила про розставання.
Агенція вирішила розповісти про раптові розлучення фігурантів власних розслідувань.
Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо».
САПОЖКИ — БІЛЬШЕ НЕ ПАРА
Наприкінці грудня 2024-го журналісти «Слідства.Інфо» натрапили на цікаву схему: як посадовцям, які полюбляють лакшері-життя, не відмовлятися від нього, але й не «світити» купівлю коштовних речей у деклараціях. Броварська фірма, яка, серед іншого, займається ремонтом місцевих ліфтів, восени 2023 року придбала дві новенькі автівки й надала їх в оренду за смішні гроші. Range Rover Sport 2023 року випуску фірма здає дружині міського голови Броварів Ігоря Сапожка за 10 тисяч гривень, а Toyota Corolla Cross Hybrid 2023 року випуску — працівниці Пенсійного фонду за 4 тисячі гривень.

Ігор Сапожко
«Слідство.Інфо» писало, що незадекларованим авто, придбаним за неринковою ціною користується не тільки пані Сапожко. Згідно з інформацією НАЗК, на цьому авто також їздив і сам міський голова Броварів Ігор Сапожко.
Однак ні Марина Сапожко, ні її чоловік тоді не захотіли спілкуватися з журналістами.

Марина Сапожко
Після розслідування «Слідства.Інфо» Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що здійснювало моніторинг та контроль за виконанням закону з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності броварського міського голови Ігоря Сапожка. В результаті цього щодо посадовця було складено протокол про адміністративне правопорушення.
Протягом січня 2025 році у Броварському міськрайонному суді Київської області намагалися розглядати справу очільника Броварів за підозрою у порушенні встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків. Однак 31 січня суд вже вдруге переніс засідання (раніше захворів Сапожко та його адвокат, а цього разу раптово занедужав суддя). Цікаво, що поки розгляд справи затягується, подружжя Сапожків вирішило розлучитися та розділити майно. Судове засідання про розлучення відбулося 10 лютого 2025 року.
За інформацією броварського видання «Трибуна», у Бориспільський міськрайонний суд Київської області подружжя не з’явилося, як і їхні адвокати. Ігор та Марина Сапожки подали заяви, де просили, щоб судове засідання слухалося без їх участі.
Після того, як журналісти звернули увагу на спробу подружжя поділити майно, жінка подала в суд ще одну заяву, де просила залишити без розгляду справу в частині поділу майна.
Відтак від 10 лютого 2025 року подружжя Сапожків офіційно розлучені після 22 років подружнього життя.
Читайте також: Тільки для посадовців: як броварська фірма здає в оренду дорогі автівки за копійки, НАЗК склало протокол про адміністративне порушення щодо броварського міського голови Ігоря Сапожка та Дружина очільника Броварів на тлі справи проти нього щодо незаконно отриманих подарунків вирішила розлучитися та розділити майно
ПО КОЛУ: РОЗЛУЧЕННЯ — НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ — ОДРУЖЕННЯ
Журналісти «Слідства.Інфо» писали про голову Господарського суду Київської області Павла Горбасенка, який, попри те, що його статки не відповідають доходам, залишився на посаді. Таке рішення прийняла Вища кваліфікаційна комісія суддів.

Голова Господарського суду Київської області Павло Горбасенко / Фото: zib.com.ua
Раніше Громадська рада доброчесності визнала суддю недоброчесним, оскільки його статки не відповідають доходам, а також він двічі розлучився з дружиною, ймовірно, щоб оформити на неї майно.
Павла Горбасенка неодноразово звинувачували у незаконному збагаченні. Згідно з висновком ГРД, служитель Феміди володіє двома квартирами на 116 та 136 квадратних метрів, нібито подарованими йому матір’ю. Матір Горбасенка також має будинок на понад 800 квадратних метрів.
Окрім цього, суддя кілька разів розлучався з депутаткою Київради Ганною Свириденко. Після першого розлучення він продовжував їздити на відпочинок за кордон з ексдружиною. Також служитель Феміди оформлював на «колишню» своє майно. Друге таке розлучення відбулося у 2023 році напередодні відкриття реєстру декларацій та кваліфікаційного оцінювання судді Горбасенка.
Ганна Свиридиненко за час перебування в шлюбі з 2012 до 2014 року придбала будинок на 122 квадратні метри, дві квартири на 164 та 155 квадратних метрів, два паркомісця та дві земельні ділянки. У тимчасово окупованому Криму жінка має 4 нежитлових приміщення, кілька земельних ділянок і будинок на понад 300 квадратних метрів.
«У деклараціях за 2015-2018 роки суддя не вказав членів сім’ї. Відповідно до даних суддівського досьє, суддя 24.12.2014 розлучився зі своєю дружиною Свириденко Ганною. У лютому 2017 в судді та Свириденко Г.В. народилась донька, відомості про яку також відсутні в деклараціях за 2017-2018 роки. Більш того, навіть після повторного розлучення зі Свириденко Г.В. у 2022 році у них народилась друга спільна донька… Таким чином, суддя безпідставно не декларував майно та прибутки фактичної дружини Свириденко Г.В. протягом 2015-2021 років», — йдеться у висновку ГРД.
Сам Горбасенко, за інформацією «Фундації DEJURE», здійснював сумнівні операції з цінними паперами: «…Суддя придбав їх значно нижче ринкової вартості й відразу продав банку в 10 разів дорожче. Незрозуміло, звідки в нього взялося 23 тисячі доларів США на придбання цих паперів. Такими надприбутками суддя обґрунтовував походження коштів для купівлі квартири в Києві вартістю 370 тисяч доларів. Ще частину коштів надав батько судді, який на таких сумнівних операціях з облігаціями, за словами судді, заробив 600 тисяч доларів».
Журналістка «Слідства.Інфо» зателефонувала Павлу Горбасенку, проте суддя відмовився коментувати свої статки та стосунки з Ганною Свириденко: «Не по телефону. Надсилайте письмово». Журналісти надіслали запит на електронну пошту служителя Феміди, однак відповіді так і не отримали.
Читайте також: «Суддя відповідає посаді»: ВККС не мала запитань до судді з сумнівними статками та батьком, який веде бізнес в окупованому Криму
МАНДАТ, МАЛЬДІВИ ТА РОЗЛУЧЕННЯ
Журналісти «Слідства.Інфо» дізналися, що Юрій Арістов, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардеп партії «Слуга Народу» у середині липня разом із сім’єю відпочивав у 5-зірковому готелі Waldorf Astoria Maldives, що знаходиться на приватному острові Ітхаафуші, Мальдіви. Туди нардеп виїхав за підробленими документами.

Юрій Арістов
Журналісти «Слідства.Інфо» зателефонували за номером мальдівського готелю, що вказаний на його сайті. Працівники курорту підтвердили, що Юрій Арістов справді був їхнім гостем, але уже виселився.
Waldorf Astoria Maldives — це 5-зірковий курорт, розташований «серед білих пісків та кришталево блакитних вод» на найбільшому острові Мальдів. Курорт нараховує 119 вілл для «унікального та незабутнього відпочинку».
Вартість проживання на двох за одну ніч у цьому мальдівському готелі, відповідно до цін на сервісі Booking.com, варіюється від 100 тисяч гривень за віллу на пляжі з басейном і двоспальним ліжком та до 323 тисяч гривень за віллу з двома спальнями та басейном. Також у готелі є позиція за понад мільйон гривень за одну ніч — з трьома спальними кімнатами, басейнами та доступом до пляжу. У якій саме віллі відпочивав народний депутат з України — невідомо.
Після того, як «Слідству.Інфо» підтвердили перебування політика у Waldorf Astoria Maldives, журналісти зателефонували до нього особисто. Але Юрій Арістов не підняв слухавку. Натомість в агенцію зателефонувала його прессекретарка Оксана Омельченко (так жінка підписана в одному з месенджерів), яка не змогла відповісти на запитання журналістів про те, де ж зараз перебуває її керівник — в Україні чи ще на Мальдівах — і попросила надіслати журналістський запит. Попри обіцянку відповісти на запит за кілька годин, і помічниця, і сам депутат проігнорували подальші спроби журналістів «Слідства.Інфо» отримати відповіді на надіслані запитання. Зокрема, на яких засадах тоді 48-річний депутат перетнув український кордон та чи робочою була його поїздка на Мальдіви.
Журналісти «Слідства.Інфо» також зв’язалися з дружиною нардепа Мариною Арістовою. Жінка сказала, що «у неї своє особисте життя, а у чоловіка — своє».

Марина Арістова / Фото: інстаграм-сторінка Марини Арістової
На наступний день після публікації матеріалу Арістов подав заяву про складання повноважень народного депутата України, а ще через день правоохоронці провели обшуки у його квартирі. Після цього Генеральний прокурор розпочав кримінальне провадження за фактом законності виїзду нардепа Арістова на Мальдіви під час війни.
Як стало відомо журналістам «Слідства.Інфо» з відповіді на запит, досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні було завершено ще 8 січня 2024 року. Наразі сторона захисту знайомиться з матеріалами кримінального провадження, після чого обвинувальний акт буде скеровано до суду.
Поки Арістов склав мандат та отримав підозру у вчиненні кримінального правопорушення за внесення свідомо неправдивих відомостей до офіційних документів (частина 1 статті 366 КК України), його дружина вже встигла подати на розлучення. Про що 21 лютого 2024-го жінка повідомила у своїх соцмережах.
«Розлучена, 15.01.2024. Символічний напис на футболці і тепер актуальний. Я закінчила стосунки, які тривали 13 років. Вдячна за цей досвід і за найкращих в світі дітей», — написала Марина Арістова.
У шлюбі Арістових народилося двоє дітей — донька Маша та син Роберт. Також екснардеп має старшого сина Артема від попереднього шлюбу, а в Марини Арістової є дочка Діана.
Читайте також: «Дипломатична місія на Мальдівах»: на люксовому курорті помітили нардепа «Слуги Народу», який відповідає за нацбезпеку, «Слуга Народу» Арістов складає повноваження нардепа після розслідування журналістів «Слідства.Інфо» та «Мені не здається це затягуванням часу»: екснардеп «Слуги Народу» Арістов досі не читав матеріали власної кримінальної справи. Суд без цього не почнеться