Колишня головна редакторка та воєнна репортерка «Громадського» Настя Станко з 1 липня очолить редакцію агенції розслідувань «Слідство.Інфо». Про це повідомила нинішня очільниця редакції Анна Бабінець під час відзначення 11-ої річниці створення агенції.

«Я дуже рада, що Настя очолить редакцію, бо, як на мене, кращої воєнної репортерки в Україні не знайти, та ще й з менеджерським досвідом, — зазначила Анна Бабінець. — Вже понад рік ми у «Слідстві.Інфо» сфокусовані на розслідуванні воєнних злочинів і важливою складовою нашої роботи є саме репортинг з фронту та прифронтових територій. Зараз це — чи не єдиний спосіб здобути ексклюзивну інформацію і далі розслідувати її. Тому я впевнена, що вміння Насті та досвід суттєво підсилять нашу журналістську команду». 

Анна Бабінець

Бабінець, яка очолювала редакцію «Слідства.Інфо» понад пʼять років, повідомила, що на певний час відійде від оперативної діяльності, оскільки йде у декретну відпустку. Вона залишиться виконавчою директоркою організації та зосередиться на міжнародних розслідуваннях як регіональна редакторка OCCRP.

Настя Станко останні майже десять років працювала на різних посадах на «Громадському», 1,5 роки була його головною редакторкою. Вона висвітлювала події на Майдані під час Революції Гідності, російську агресію на Донеччині та Луганщині, а також у Криму. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року Станко зосередилася на воєнному репортингу, регулярно відвідує прифронтові території та публікує репортажі з гарячих точок.

У 2018-му вона отримала Міжнародну премію за свободу преси в Нью-Йорку, а в 2019-му їй присудили нагороду за відвагу від International Women’s Media Foundation. В Україні Настя Станко кілька років поспіль потрапляла у шорт-ліст журналістського конкурсу «Честь професії».

Настя Станко

«Я знаю «Слідство.Інфо» з моменту його створення і захоплююсь роботою цих розслідувачів багато років, тому, в першу чергу, сама сподіваюся навчитись робити таку ж якісну розслідувальницьку журналістику, як роблять вони. Я також сподіваюсь, що зможу принести свої знання і досвід для розвитку команди «Слідства.Інфо», і ми вчитимемось разом одне в одного. Війна Росії проти України триває, і розслідувати воєнні злочини ми будемо ще багато років, на цьому я планую сфокусуватись, також хочу посилити напрям воєнного глибокого репортажу», — сказала Настя Станко.

Також, як повідомила Станко, разом з нею до команди «Слідства.Інфо» доєднається відеограф «Громадського» Колян Пастико, який понад рік як режисер та оператор працював з нею у зоні бойових дій.

«Слідство.Інфо» — агенція журналістських розслідувань, створена у червні 2012 року журналістами-розслідувачами Дмитром Гнапом та Анною Бабінець. Спочатку журналісти публікували переважно текстові розслідування, а з 2014-го року почали видавати щотижневу телепрограму на Громадському та Суспільному телебаченні, ведучим якої був Дмитро Гнап. У 2018 році агенцію очолила Анна Бабінець, тоді ж команда відмовилася від випуску щотижневої програми та зосередилася на глибоких фільмах-розслідуваннях. 

Команда отримала низку міжнародних та українських нагород: Investigative Reporters and Editors Award (2017) за фільм-розслідування «Вбивство Павла», DIG Award 2018, гран-прі конкурсу журналістських розслідувань ім. Василя Сергієнка (2019), top 30 Under 30 від українського англомовного видання Kyiv Post (2019), нагороди за два фільми на Національному конкурсі журналістських розслідувань (2020), спеціальний приз Форуму Репортерів Німеччини Reporter:innen-Forums (2022), нагорода від Міжнародного інституту преси — 2022 IPI-IMS Free Media Pioneer Award, відзнака Inge Feltrinelli Award (2023), нагорода від «Української правди» та Media Development Foundation (2023), «Честь Професії» (2021, 2023).

«Слідство.Інфо» є партнерським центром міжнародної мережі OCCRP, у співпраці з якою долучалося таких світових викриттів як Panama Papers, Paradise Papers, Pandora Papers, Russian Laundromat та ін.

Читайте також: Репортаж «Слідства.Інфо» отримав спецвідзнаку у конкурсі «Честь професії»