Агенція розслідувань «Слідство.Інфо» разом із партнерською організацією OCCRP отримали спеціальну відзнаку Inge Feltrinelli Award за журналістський матеріал «Банальність брутальності: 33 дні окупації у будинку №17». Робота отримала приз у категорії «Порушення прав людини».

Під час церемонії нагородження, яка відбулася у Мілані (Італія) 8 березня, журналістки «Слідство.Інфо»/OCCRP Олена Логінова та Яна Корнійчук зазначили, що задля перемоги над Росією всі країни світу повинні об’єднатися та боротися разом. «Зараз, поки росіяни стають прихильниками культу смерті, українці, незважаючи ні на що, обирають життя і майбутнє», — зауважила під час церемонії нагородження Яна Корнійчук, співавторка «Банальності брутальності». 

На фото люди стоять на сцені, на фоні - проєктор з написами

Церемонія нагородження Inge Feltrinelli Award за журналістський матеріал «Банальність брутальності: 33 дні окупації у будинку №17»

Спеціальний проєкт «Банальність брутальності» розповідає про життя одного багатоповерхового будинку у Бучі під час російської окупації у березні 2022 року. Журналісти «Слідства.Інфо» та OCCRP дослідили та опрацювали листування мешканців цього будинку у сусідському чаті: звідти жителі дізнавалися про вбитих та поранених родичів, загублених тварин та інші трагедії, спричинені війною, розпочатою росіянами у лютому 2022 року.

Премія Inge Feltrinelli Award заснована благодійною організацією Fondazione Giangiacomo Feltrinelli спільно з Feltrinelli Group. Нагорода відзначає роботу молоді та жінок у трьох напрямках: журналістське розслідування, художні твори та публіцистика, подкасти. Міжнародне журі, яке складається з журналістів та письменників, визначає найкращі роботи у зазначених категоріях у сфері боротьби за права людини.