У державному ПриватБанку підрахували, що загалом через фінансові махінації колишні акціонери установи Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов завдали державі збитків на 10 мільярдів доларів.

Про це йдеться у фільмі-розслідуванні «Слідства.Інфо» «Зірвати банк»

Вже у державному ПриватБанку ці 10 мільярдів доларів хочуть повернути назад Україні.

«Ми робимо все, щоб ці кошти були повернуті державі», — зазначив член Наглядової ради ПриватБанку Роман Сульжик.

Як виявили працівники детективної агенції Kroll, виведення коштів реалізовувалося через кіпрську філію ПриватБанку. Таким чином, Національний банк не бачив, як гроші залишали Україну, бо не вважав острівне відділення закордонним.

Банк залучав кошти вкладників для підтримки схеми циклічного перекредитування. А щоб якомога довше її приховувати, колишнє керівництво установи неодноразово фальсифікувало фінансову звітність — принаймні, про це йдеться в оприлюднених Нацбанком результатах розслідування Kroll.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Слідство.Інфо» отримало в розпорядження таємний звіт Kroll щодо зловживань ексвласників ПриватБанку

Зазначимо: також ми розповідали, що кошти, виведені з ПриватБанку через фірми, залучені до схеми циклічного перекредитування, потрапляли на особисті рахунки колишніх акціонерів установи.

Більше про справу ПриватБанку та дані зі звіту Kroll дізнайтесь, подивившись фільм «Зірвати банк» та прочитавши статтю «”Справа ПриватБанку”: виведені мільярди й активи по всьому світу».