Кошти, виведені з ПриватБанку через фірми, залучені до схеми перекредитування, потрапляли на особисті рахунки колишніх акціонерів установи Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у кіпрській філії банку.

Про це йдеться у фільмі-розслідуванні «Слідства.Інфо» «Зірвати банк»

Журналісти «Слідства.Інфо» з власних джерел отримали частину секретного звіту детективної агенції Kroll. У ньому йдеться, зокрема, про активи та рух на приватних рахунках колишніх власників ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Зібрана детективами інформація може допомогти Україні повернути активи та гроші в державну власність.

Переважно кошти виводилися з України через кіпрське відділення ПриватБанку. У ньому ж Коломойський та Боголюбов мали особисті рахунки.

Як зазначають детективи Kroll, кошти із фірм, залучених до схеми перекредитування, опинялись і на особистих рахунках екс-власників. Почасти вони потім поверталися фірмам, із яких приходили, але іноді йшли на купівлю цінних паперів, інвестиції в бізнес — або, наприклад, на купівлю приватних літаків по мільйону доларів за кожен.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Слідство.Інфо» отримало в розпорядження таємний звіт Kroll щодо зловживань ексвласників ПриватБанку

До прикладу, гроші з особистого рахунку Коломойського йшли на поповнення власних рахунків у інших банках. А також потрапляли до фірм із групи Optima, які володіють нерухомістю та навіть заводами в США. Раніше на кількох із цих об’єктів навіть проводили обшуки ФБР. 

Про ці закордонні активи ексвласників ПриватБанку стало відомо завдяки судовому процесу в американському  штаті  Делавер.

Минулого року ПриватБанк подав позов у місцевий суд, звинувачуючи Коломойського та Боголюбова у шахрайстві та відмиванні грошей за схемою виведення коштів через фірми з групи Optima. Влада ж США, натомість, хоче конфіскувати дві будівлі Optima, бо вважає, що її придбали за вкрадені з ПриватБанку гроші.

Зазначимо, що наші журналісти неодноразово намагалися домовитися про інтерв’ю з колишніми власниками банку. Однак ані Ігор Коломойський, ані Геннадій Боголюбов спілкуватись під запис не погодились.

«Я нічого коментувати не буду, тому що адвокати вважають, що… Як це… Як в кіно американському кажуть — кожне сказане слово може бути використане проти вас. Я без консультацій тепер з адвокатами нічого не роблю, і ні з ким не спілкуюся», — відповів на наше прохання про інтерв’ю Ігор Коломойський.

Більше про справу ПриватБанку та дані зі звіту Kroll дізнайтесь, подивившись фільм «Зірвати банк» та прочитавши статтю «”Справа ПриватБанку”: виведені мільярди й активи по всьому світу».