Державна служба з надзвичайних ситуацій в Одеській області закупила майже на чверть мільйона гривень протипожежні фільтри для протигазів у компанії, яка раніше могла значно завищувати вартість на таке ж обладнання.

Про це “Слідство.Інфо” дізналося з ухвали Ленінського районного суду міста Кіровоград (стара назва міста Кропивницького).

Тендер відбувся за декілька днів до трагедії в одеському коледжі, 2-го грудня. За інформацієюна порталу держзавних закупівель Prozorro, переможцем обрали кропивницьку фірму “Наука”. У неї одеські надзвичайники закуплять 500 фільтрів для протигазів. 

Ця компанія фігурувала у кримінальному провадженні щодо розтрати та привласнення майна. Як зазначили правоохоронці, вона “фактично володіє монополією на виробництво фільтрувальних протигазів” окремих видів, які закуповує у фінської компанії. За версією офіційного слідства, компанія значно завищувала вартість на обладнання, яке постачала для Збройних сил. Правоохоронці вважають, що вона привласнила собі майже 1,5 мільйона гривень. Також в ухвалі ідеться про те, що один із працівників компанії має “корупційні зв’язки у Міністерстві оборони України”, яка проводить тендери для потреб української армії.

Власниками фірми “Наука” є місцеві жителі Оксана Ковтуненко та Олександр Середа. У тендерній документації закупівлі основним критерієм відбору переможця вказали ціну. Однак “Наука” запропонувала найвищу суму. Її конкуренти — “Науково-виробниче підприємство “Дозор” та “Юасафеті” — пропонували на 12 тисяч гривень менше. 

Як розповідало раніше “Слідство.Інфо”, уранці четвертого грудня спалахнула пожежа в навчальному корпусі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Площа загоряння досягала чотирьох тисяч квадратних метрів й пожежу не могли загасити цілий день. Загасити пожежу вдалося лише за добу. Станом на 11 грудня трагедія забрала 12 життів. Продовжуються пошуки зниклих людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вікторія: Трагедія пустоти

Поліція розглядає дві версії займання — внаслідок несправності електропроводки та навмисного підпалу.

“Слідство.Інфо” з’ясувало, що одеський коледж не перевіряли на дотримання правил пожежної безпеки майже 6 років. Після трагедії в коледжі в області відсторонили від посад керівництво ДСНС. 

Нагадаємо, що це не перша трагедія в Одесі, пов’язана із вогнем. Протягом лише останнього року в цьому місті сталося ще щонайменше дві пожежі, унаслідок яких загинули люди. Улітку в Одесі згоріли пацієнти психіатричної лікарні, багато жертв також було через займання в готелі “Токіо Стар”. Раніше, у вересні 2017-го року пожежа в таборі “Вікторія” забрала життя трьох дітей. Винуватців цієї трагедії офіційно досі немає.