Колишньому начальнику управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Одещини Віктору Федорчаку повідомили про підозру у неналежному виконанні службових обов’язків, що призвело до чотирьох масштабних пожеж на території області впродовж трьох останніх років, в результаті яких загинули 32 людини. Йдеться, зокрема, й про пожежу в таборі “Вікторія”, у якій загинуло троє дітей і про яку “Слідство.Інфо” зняло фільм-розслідування.

Про підозру 14 січня повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.

За даними правоохоронців, неналежне виконання Федорчаком своїх обов’язків призвело до пожежі у “Вікторії”, одеській психлікарні, готелі “Токіо Стар” та Одеському коледжі економіки. Слідство оцінило матеріальну шкоду у майже п’ять мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вікторія: трагедія пустоти

Віктора Федорчака звільнили після пожежі в одеському коледжі, яка трапилася у грудні минулого року. У разі доведення вини йому загрожує від двох до п’яти років позбавлення волі з позбавленням на три роки права обіймати певні посади та штраф.

У вересні 2018 року команда “Слідства.Інфо” оприлюднила фільм-розслідування про трагедію в дитячому таборі “Вікторія”. Журналісти знайшли докази розкрадання коштів і численних порушень при будівництві табору, вироки за які ніхто наразі не отримав.

У березні 2019-го група міжнародних експертів, яка провела комплексну незалежну пожежно-технічну та будівельну експертизу табору “Вікторія”, встановила, що пожежу спричинив залишений кип’ятильник. Про це “Слідство.Інфо” дізналося з висновку експертизи, яку призначив суд на вимогу батька загиблої під час пожежі Соні Мазур.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Донька згорілої у одеському готелі австралійки вимагає $1 млн