Найбільшим донором політсили «Партія Шарія» стала громадська огранізація з назвою «Партія Шарія», яка перерахувала на рахунок партії 430 тисяч гривень.

Про це повідомляє рух «Чесно» із посиланням на звіт партії за перший квартал 2020 року.

Засновником організації є екскандидат до парламенту від «Партії Шарія» Іван Мамчур, який називає себе «CEO партії». Також Мамчур із власних коштів оплатив на 124 тисячі гривень рекламу партії через соцмережі. При цьому жодної заробітної плати він у партії, відповідно до звіту, не отримує.

Загалом три громадські організації з початку року профінансували «Партію Шарія» на понад мільйон гривень. Усі їх засновано працівниками та членами партії.

Зокрема іще 306 тисяч гривень на  рахунок партії перерахувала громадська організація «Право на правду». До слова, таку ж назву має й партійна газета. Організацію створили наприкінці січня 2020 року, а вже на початку лютого вона почала фінансувати «Партію Шарія». Співзасновником і керівником організації є одесит Олег Нагаткін — керівник місцевого осередку політсили.

Окрім цього, «Право на правду» також орендує офіс в Одесі для місцевого осередку та ще сім приміщень у райцентрах області. Також організація орендує для одеської «Партії Шарія» автомобіль Opel Vivaro.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За що МВС більше не розшукує Шарія

Ще майже 270 тисяч гривень на центральний рахунок партії перерахувала організація «Шукачі рішень», зареєстрована в Дніпрі. Цю громадську організацію теж було зареєстровано взимку 2020-го — і теж невдовзі після реєстрації вона почала фінансувати «Партію Шарія».

Майже всі отримані від громадських організацій кошти «Партія Шарія» витратила на оренду приміщень (604 тисячі гривень) та на виплату зарплат і податки (315 тисяч гривень). У лютому кількість працівників партії  зросла до 20 осіб. Зарплати в них — до шести тисяч гривень на місяць.

Як зазначають у «Чесно», звіт партії може не відображати всіх витрат, зокрема, на офіси. Приміром, у січні 2020 року партійний сайт повідомляв про підпал офісу «Партії Шарія» у Херсоні. Однак, за офіційною фінзвітністю, офісу в Херсоні партія не має.

Окрім цього, у своїй рекламі в Facebook партія звітувала, що витратила дев’ять мільйонів гривень на апарати штучної вентиляції легень для українських лікарень, однак у фінансовій звітності партії таких витрат також немає.

Нагадаємо, торік партія блогера Анатолія Шарія отримала пожертв на загальну суму шість мільйонів гривень. Серед донорів партії були мати братів Кацуб, бізнесмени з Харківської області, громадські активісти та люди, які ще нещодавно шукали роботу.