У Міністерстві юстиції планують запровадити систему приватних слідчих ізоляторів (СІЗО), у яких зможуть очікувати вироку особи, у яких є кошти на своє утримання.

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська. 

Слідчі ізолятори призначені для тимчасового утримання осіб під час розслідування злочину правоохоронцями до винесення їм остаточного вироку в суді. Станом на сьогодні усі СІЗО в Україні є державними. 

Систему приватних СІЗО спробують протестувати на пілотному проєкті і в разі, якщо вона спрацює, розширити на всю територію України. За словами міністра, таким чином бюджет отримуватиме кошти, з яких частково можна буде покривати витрати інших СІЗО.

“По суті, це буде щось на зразок готелів, які добре охороняються, де особи, у яких є кошти, зможуть перебувати і очікувати вирок суду”, — каже Малюська. За словами міністра, впровадження приватних СІЗО потребує змін в законодавсті, але це в першочергових планах Міністерства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюрма можливостей: які привілеї доступні в’язням в українських СІЗО

Раніше “Слідство.Інфо” розповідало, що конвоїри київського та одеського ізоляторів дозволяють в’язням, обвинуваченим в особливо тяжких злочинах, вільно пересуватися на свободі і зустрічатися з невідомими людьми. Про це журналісти повідомили у фільмі-розслідування “Тюрма можливостей“.

Невдовзі після оприлюднення фільму Державне бюро розслідувань відкрило два кримінальні провадження, а Міністерство юстиції і Державна кримінально-виконавча служба, якій підпорядковуються всі українські тюрми, почали службове розслідування. Нещодавно “Слідству.Інфо” повідомили, що за результатами цієї перевірки уже почалися звільнення. Так, посади позбавили конвоїра Одеського СІЗО Олександра Торзюка. Як з’ясували журналісти, він дозволяв в’язню гуляти на волі, зустрічатися із невідомими поза межами ізолятора, користуватися мобільним телефоном та отримувати незаконні передачі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В’язні з інвалідністю Софіївської колонії не отримують пенсій і самі майструють собі милиці