Начальник департаменту кіберполіції України Олександр Гринчак не задекларував будинок площею 221 квадратний метр у Києві, яким офіційно володіє його матір. Водночас, як ми з’ясували, саме там нині може мешкати головний кіберполіцейський із сім’єю.

Про це йдеться у відеоблозі «Таємниці Слідства».

Будинок розміщений на території житлового комплексу «Італійський квартал», що на березі Дніпра в Оболонському районі столиці. Містечко складається з кількох десятків таунхаусів, вілл і так званих «віллет». Останні — двоповерхові будинки, розраховані на дві сім’ї. Саме в одній з таких віллет ще в 2016 році придбала житло Людмила Гринчак — матір нинішнього керівника кіберполіції. А в листопаді 2017-го Київська міська рада своїм рішенням передала Людмилі Гринчак у власність земельну ділянку під цим будинком.

Власникам нерухомості в «Італійському кварталі» обіцяють атмосферу сонячної Тоскани, розкішну альтернативу міській квартирі та оазис для відпочинку серед вікових дубів. За нашими підрахунками, з урахуванням цін на інші будинки комплексу, житло на 221 квадрат тут може коштувати від семи з половиною мільйонів гривень. Людмила Гринчак не володіє жодним бізнесом, яким можна було б пояснити походження коштів на купівлю цієї нерухомості.

У деклараціях про доходи за 2016-2018 роки Олександр Гринчак вказував свою матір як члена сім’ї, але в документах про цей будинок не згадував. Ми з’ясували, що кіберполіцейський із сім’єю нині може мешкати саме там. Зокрема, біля будинку на території «Італійського кварталу», яким володіє мати Гринчака, ми зафіксували автомобіль, яким користується його дружина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КЕРІВНИК СТОЛИЧНОГО ДБР ПЕРЕЙШОВ НА ТОП-ПОСАДУ В НАЦПОЛІЦІЇ ІЗ ЗАРПЛАТОЮ 16 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Олександр Гринчак очолює департамент кіберполіції України близько року. Цей підрозділ, в основному, розслідує злочини в інтернеті. Раніше він працював на посаді першого заступника головного кіберполіцейського, а загалом у структурі МВС Гринчак із 1995 року.

За цей час, судячи з декларацій правоохоронця, він не заробив ані на власне житло, ані на автомобіль. Водночас Гринчак користується позашляховиком Lexus GX460 2016 року, яким володіє його батько. А дружина кіберполіцейського їздить на авто Lexus RX350 2012 року, який належить тещі Гринчака.

Половина будинку, в якому може мешкати Олександр Гринчак — ліворуч. Праворуч — Lexus, яким користується дружина кіберполіцейського

Проте, ні батько, ні теща кіберполіцейського, судячи з відкритих джерел, офіційно не отримують доходів, які могли б пояснити купівлю цих автомобілів.

На запитання «Слідства.Інфо» про недекларування будинку в «Італійському кварталі» Олександр Гринчак зауважив, що це житло його матері. На тезу журналіста щодо того, що саме кіберполіцейський проживає у цьому будинку, Гринчак не відповів. «Звертайтеся офіційно, будемо вам все повідомляти. Давайте, все, до побачення», — сказав він у телефонній розмові.

Також ми надіслали Олександру Гринчаку повідомлення у WhatsApp, де поцікавилися, звідки в його батьків та тещі кошти на нерухомість і автомобілі. На це повідомлення він не відповів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПІСЛЯ РОЗСЛІДУВАННЯ «СЛІДСТВА.ІНФО» КЕРІВНИК КІБЕРПОЛІЦІЇ ЗАДЕКЛАРУВАВ БУДИНОК, ЯКИЙ ПРИХОВУВАВ 5 РОКІВ

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», батько першого заступника голови Національної поліції Євгена Коваля скупив понад 8 гектарів карпатської землі вартістю майже 30 мільйонів гривень. На частині з цих земель, як зафіксували журналісти, восени минулого року тривало будівництво комплексу відпочинку. За офіційними даними, батько Коваля з осені 2017 року зареєстрований як підприємець. Проте власником більшої частини землі в горах він став раніше.