Новим керівником Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України призначено Руслана Марчука, який донедавна очолював київське управління Державного бюро розслідувань (ДБР). Про це йдеться в наказі голови Національної поліції від 4 червня, який є у розпорядженні «Слідства.Інфо».

У документі йдеться, що Руслана Марчука призначено керівником Департаменту стратегічних розслідувань із посадовим окладом «у розмірі 8000 гривень, надбавкою за специфічні умови проходження служби в поліції у розмірі 100 відсотків від посадового окладу». Тобто, місячна зарплата Руслана Марчука становитиме 16000 гривень.

Відповідно до декларації, яку Руслан Марчук подав напередодні, у 2019-му на посаді керівника київського управління ДБР він заробив 956 973 грн, тобто його щомісячна зарплата складала близько 80 000 гривень. Уп’ятеро більше, ніж на новій посаді.

З декларації видно, що сім’я Руслана Марчука має будинок, квартиру та дві земельні ділянки в Бердичеві Житомирської області, у Києві орендує квартиру площею 86 кв м, автівку Audi A4 2012 року випуску й безкоштовно користується Toyota Camry 2016 року випуску. На банківських рахунках має 380 тисяч гривень. Також 10 тисяч доларів готівкою та 418 грн у банку має дружина, яка за минулий рік отримала лише 2580 грн допомоги по догляду за дитиною.

38-річний Руслан Марчук останні півтора роки працював у Державному Бюро розслідувань, більшість часу — директором Київського територіального управління Бюро. До цього п’ятнадцять років працював на різних посадах у МВС та Національній поліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДБР розслідує можливу причетність посадовців «Форту» та митників до контрабанди зброї в Ірак

Очолений тепер Русланом Марчуком Департамент стратегічних розслідувань було створено в жовтні 2019-го. «Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України […] є міжрегіональним територіальним органом у складі кримінальної поліції Національної поліції України, який бере участь у реалізації державної політики з питань боротьби з організованою злочинністю та згідно із законодавством України здійснює оперативно-розшукову діяльність», — ідеться в Положенні про його створення. Цей департамент перебрав на себе функції розформованого Управління по боротьбі з організованою злочинністю.

Однією з недавніх гучних справ Департаменту було затримання іноземних кілерів, які намагалися вбити представника сербського наркокартелю у Києві. Щоправда, як з’ясувало «Слідство.Інфо», тоді серед затриманих кілерів також опинився працівник поліції. У Міністерстві внутрішніх справ пояснити його присутність під час затримання зловмисників не змогли.