Окружний адмінсуд Києва отримав позов від керівника Департаменту кіберполіції Нацполу Олександра Гринчака. Позиваючись до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), поліцейський вимагає визнати протиправним моніторинг його способу життя. Раніше ми повідомляли, що Гринчак користується незадекларованою віллою в Оболонському районі столиці, орієнтовна ціна якої — 7,5 млн грн.

Про позов Гринчака стало відомо із повідомлення прес-служби Окружного адмінсуду Києва.

У позовній заяві головний кіберполіцейський країни вимагає НАЗК припинити моніторинг його способу життя. Причина, на думку Гринчака, в тому, що порядок проведення такого моніторингу на сьогодні законодавчо не визначено.

Наразі ОАСК вирішує, чи відкривати провадження в цій справі.

Таємна вілла на Оболоні

На початку серпня «Слідство.Інфо» з’ясувало, що Олександр Гринчак може мешкати в будинку площею 221 квадратний метр у житловому комплексі «Італійський квартал», розташований на березі Дніпра в Оболонському районі столиці. Його мати Людмила Гринчак придбала цей дім іще у 2016 році, однак кіберполіцейський, попри вимоги законодавства, майно близької родички не декларував.

До того ж, як нам вдалося дізнатися, в цьому будинку може мешкати сам керівник кіберполіції із сім’єю. Перебуваючи на території «Італійського кварталу», журналісти «Слідства.Інфо» зафіксували біля згаданого будинку Lexus, яким користується дружина Гринчака.

Якщо вірити деклараціям кіберполіцейського, працюючи у правоохоронних органах, він не міг заробити ані на житло, ні на автівку. Хоч сам користується Lexus GX460 2016 року випуску, яким володіє його батько.

Ні батько, ні мати, ні теща Гринчака (вона є власницею Lexus дружини правоохоронця) не мають бізнесів і не працюють на посадах, які дозволили б їм мати подібні активи. На питання «Слідства.Інфо», звідки в сім’ї Гринчака стільки коштовних об’єктів, керівник Департаменту кіберполіції відповідати відмовився, запропонувавши надіслати запит.

Згодом Нацполіція попросила НАЗК перевірити незадекларований будинок чиновника.