Українські державні заклади придбали через систему публічних закупівель близько 11,5 тисяч тестів на виявлення респіраторного захворювання від коронавірусу COVID-19. 

Про це свідчать дані з офіційного онлайн-майданчика ProZorro, де проводять усі державні торги. 

Витратили на це майже 3,6 мільйона гривень. Станом на вчорашній вечір, 25 березня, цих тестів придбали 11420 штук, закупівлі тривають. 

Медичні вироби для виявлення вірусної інфекції COVID-19 є майже у всіх областях, зокрема, у Київській, Житомирській, Вінницькій, Закарпатській, Тернопільській, Одеській, Запорізькій, Донецькій, Полтавській, Чернігівській, Сумській, Черкаській, Хмельницькій, Харківській та Івано-Франківській. Останній тиждень їх почали купувати також установи в райцентрах. 

Щодо кількості тестів на виявлення коронавірусу, які днями привезли з Китаю, та їхнього розподілу по областях “Слідство.Інфо” станом на зараз не отримало інформацію. Редакція очікує відповіді на запит. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Коронавірус: що не так з тестуванням

Президент Зеленський заявляв, що звідти доставлять 10 мільйонів виробів для виявлення вірусу. Однак після прильоту вантажу на борту було ПЛР-тестів для діагностики 250 тисяч людей. В Офісі президента повідомляють, що ще 100 тисяч надійде найближчим часом в Україну.   

“Лише щодо ПЛР-тестів можу сказати, що вони розподілені у всі регіони, відповідно до чисельності населення  усі 521 комплект. Мінімальна кількість на регіон  18 комплектів, максимальна  53. Кожен комплект на 96 досліджень”,  зазначив в.о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузін. Власне, ЦГЗ опікується соціально-гігієнічним моніторингом захворювань, епідеміологічним наглядом і біологічною безпекою та боротьбою з епідеміями.

Експрес-тести — це медичні вироби, які дозволяють швидко дізнатися, чи має людина коронавірусну інфекцію. Такі заходи ставлять за мету вчасно виявити хворобу і запобігти її поширенню. “Слідство.Інфо” створило інтерактивну мапу, де відображено всі закупівлі медвиробів в держлікарнях України. Крім тестів там позначено також наявність у них захисних масок та апаратів штучної вентиляції легенів. Це — найнеобхідніші засоби для боротьби проти пандемії COVID-19, яка охопила вже понад 150 країн. Дані оновлюються щодня. УВАГА! Станом на зараз інформацію щодо наявності апаратів штучної вентиляції у медзакладах нам надали не всі області. Найближчим часом очікуємо решти даних і будемо відразу доповнювати інформацію.


Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що із 16 медичних закладів, які закупили швидкі тести для виявлення коронавірусу в Києві, лише 7 перевіряють людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Апарати штучної вентиляції легень: скільки їх в Україні, хто їх закуповує і в кого