Офіційне слідство не допитало жодного з тих осіб, кого сім’я депутата Київської обласної ради В’ячеслава Соболєва публічно закликала пройти поліграф після вбивства сина.

Про це Соболєв повідомив у коментарі “Слідству.Інфо”, ідеться в розслідуванні “Вбивство дитини депутата: Що об’єднує людей, яких назвав Соболєв”.

За словами депутата, упродовж кількох тижнів після інциденту правоохоронці не провели жодних слідчих дій щодо осіб, яких назвав він та його дружина.

“Ніхто з названих мною людей не був ні допитаний, ні в кого не було ні огляду, ні обшуків. Ні в кого не вилучали телефони. Тобто ніхто нічого, швидше за все, не робить”, — сказав він.

Прессекретар прокуратури Києва Надія Максимець не змогла ані підтвердити, ані спростувати “Слідству.Інфо” слова Соболєва, посилаючись на таємницю слідства. Утім, вона зауважила, що слідство цікавиться вказаними людьми. 

“Я можу сказати, що були узгоджені дати зустрічі з цими особами. Усі ці особи — з ними працюють. Є певний графік роботи з кожним з тих, хто був названий, на конкретні дати”, — каже Максимець.

Як дізналося “Слідство.Інфо”, більшість людей, яких назвав Соболєв після замаху на нього, пов’язує мережа супермаркетів “Обжора”, частина якої залишилася на окупованій території Донецької області. Журналісти з’ясували, щонайменше п’ятеро з восьми людей, яких Соболєв публічно закликав пройти поліграф, так чи інакше причетні до діяльності торгової мережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа Шеремета: Умовно доведено

Як повідомлялося раніше, увечері 1 грудня у центрі Києва внаслідок обстрілу автомобіля Range Rover загинув син депутата Соболєва. Сам депутат в момент пострілу був за кермом. На другий день поліція затримала двох підозрюваних — колишніх добровольців Андрія Лаврегу та Олексія Семенова, яким не більше двадцяти років. Невдовзі правоохоронці повідомили про організатора злочину, яким виявився 25-річний уродженець Росії Юсуп Абуєв.

“Слідство.Інфо” довідалося, що автомобіль Range Rover, у якому вбили дитину депутата, належить фірмі, яку, на думку слідства, використовували для відмивання грошей, незаконно зароблених на окупованих територіях України. Соболєв орендує машину в цієї фірми, а ще два роки тому він вказував, і компанію, і авто як свою власність.

Соболєв нині є депутатом Київської обласної ради і входить у фракцію “Солідарність”. На його сім’ю зареєстрована низка компаній. Також у різні часи перебував на топових державних посадах. Зокрема, він працював в РНБО та очолював компанію зі структури “НАК Нафтогаз України”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа Гандзюк: Як готували напад