Військова частина 3070 Національної гвардії, яка розміщується на Київщині, замовила компанії «Артемзбуд» реконструкцію приміщення під казарму за понад 30 мільйонів гривень. Обидві сторони фігурують у справі про недбале ставлення службовцями до військової служби та заволодіння державними грошима в особливо великих розмірах під час закупівель. Керівник компанії «Артемзбуд», за версією слідчих, діяв у змові з військовими, а координував цей процес начебто особисто начальник частини.

Як довідалося «Слідство.Інфо» з порталу публічних закупівель Prozorro, угоду сторони підписали 17 серпня.

Згідно з договором, фірма «Артемзбуд» до кінця 2021 року повинна здійснити реконструкцію адміністративно-службового будинку військової частини під казарму з адміністративними приміщеннями.

Єдиним конкурентом «Артемзбуду» була фірма «Діор», яка під час торгів не знижувала ціни. Також, як ми довідалися з ухвали Печерського районного суду Києва від червня 2019 року, раніше вона фігурувала у справі про фіктивне підприємництво.

Компанія «Артемзбуд», як ідеться в ухвалі Бориспільського міськрайонного суду Київської області, фігурує у кримінальному провадженні щодо недбалого ставлення військовослужбовцями частини номер 3070 до служби та заволодіння коштами в особливо великих розмірах. Розслідування від лютого 2019 року здійснювали слідчі Київського територіального управління Державного бюро розслідувань. Остання опублікована ухвала у цьому провадженні датована листопадом 2019-го.

За версією слідства, у цій схемі були задіяні начальник військової частини, заступник начальника з матеріального забезпечення, який був головою тендерного комітету, а також керівники низки приватних фірм, серед яких і «Артемзбуду».

На думку слідчих, начальник частини особисто координував цей процес: «Так, у період часу з 01.01.2018 по 01.01.2019 ОСОБА_9 (з 2017 року й донині військову частину 3070 очолює Генадій Пузанов — РЕД.), як керівник ВЧ 3070, шляхом віддання наказів, розпоряджень, надання доручень, проведення інструктажів, прийняття звітів про виконання злочинних дій, застосування заходів впливу до учасників угрупування здійснював загальне керівництво групою, координував її діяльність, забезпечував високий рівень організованості, дотримання певних правил поведінки, дисципліни та чіткої субординації», — ідеться в судовому документі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацгвардія закупить аптечок на понад 15 млн грн у виробника неякісних турнікетів для військових

Заступник Пузанова з матеріального забезпечення і голова тендерного комітету Дмитро Гопало, на думку офіційного слідства, здійснював контроль за веденням бухгалтерського обліку та фінансової звітності військової частини. Також, як зауважує слідство, у 2013 році Гопала, який на той момент був заступником командира військової частини 3061, притягнули до відповідальності за отримання 5 тисяч гривень хабаря. Тоді його оштрафували на 17 тисяч гривень.

А керівник «Артемзбуду» та інших фірм, вважає слідство, начебто діяли за наперед розробленим планом та відведеною їм роллю: зокрема, реєстрували на себе підприємства, відкривали рахунки в банках, подавали звіти до податкової, укладали договори із військовою частиною, підписували документи тощо.

«В подальшому, службові особи ВЧ 3070, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, погоджували акти приймання виконаних підрядних робіт форми КБ-2 та довідки про вартість виконаних підрядних робіт форми КБ-3, до яких вносили завідомо неправдиві відомості про те, що роботи виконанні в повному обсязі», — зауважують в судовому документі.

Фірма «Артемзбуд», за версією офіційного слідства, має ознаки фіктивності: «Маніпулює номенклатурою купівлі-продажу товарів, робіт та послуг, не має необхідних виробничих активів, робочої сили, не здійснює реальної господарської діяльності», — ідеться в судовій ухвалі.

Як ми вже розповідали, фірму «Артемзбуд» створили менше двох років тому у Черкасах. Її статутний капітал складає 30 тисяч гривень. Директором і власником фірми є 27-річний мешканець села Гоголів, що за 40 кілометрів від Києва, Сергій Науменко.

З часу заснування ця компанія уклала 23 договори із держзамовниками на суму понад 114,6 мільйона гривень. Серед її замовників були військові частини 3070 та 3018, які підпорядковуються Національній гвардії, котра, своєю чергою, входить до структури Міністерства внутрішніх справ (МВС). Також два договори на ремонт у Київському СІЗО фірма підписала з Державною кримінально-виконавчою службою Мін’юсту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 17 мільйонів гривень на ремонт Київського СІЗО отримає фірма з ознаками фіктивності

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», військова частина 3078 Нацгвардії замовила 15 тисяч літніх польових костюмів у фірми «Астра Люкс» за понад 15 мільйонів гривень. Ми з’ясували, що ця компанія фігурувала щонайменше в трьох кримінальних справах, зокрема, щодо несплати податків.