Вищий антикорупційний суд арештував майно народного депутата від «Слуги народу» Олександра Юрченка — нещодавно йому оголосили підозру в отриманні хабара.

Про це повідомляє «Слово і діло» з посиланням на власні джерела у правоохоронних органах.

Як повідомляє медіа, арешт наклали на готівкові кошти й нерухомість Юрченка. Відповідно до декларації депутата за 2019 рік, він володіє 33% квартири в Києві загальною площею понад 62 квадратних метри, а також зберігає 50 тисяч доларів готівкою. Дружина Олександра Юрченка зберігає готівкою 400 тисяч гривень.

«Плівки Юрченка»

15 вересня НАБУ оприлюднило записи, на яких  Юрченко та його неофіційний помічник Іван Фіщенко нібито вимагають хабар від представника іноземного інвестора у сміттєпереробній галузі за те, щоб ті внесли законодавчі зміни в інтересах цього бізнесу. Інвестора представляв детектив під прикриттям, який і фіксував розмови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я хочу шматок великого пирога»: НАБУ оприлюднило аудіо вимагання нардепом Юрченком хабаря

В опублікованому детективами відео йдеться, що агент під виглядом представника сміттєпереробної компанії звернувся до посередника Івана, який невдовзі познайомив детектива з депутатом Олександром Юрченком. Останній під час зустрічі 27 липня цього року повідомив, що впливає на депутатів у питанні поводження зі сміттям. Також він зауважив, що є головою підкомітету з питань поводження із побутовими відходами.

Згодом «представник інвестора» передав посереднику Івану 13 тисяч доларів, а нардеп Юрченко своєю чергою зареєстрував проєкт правок до законопроєкту, які раніше обговорював зі співробітником НАБУ під прикриттям.

Оголошення підозри

У першій половині вересня, після появи в медіа інформації про викриття помічника нардепа Юрченка на хабарі НАБУ заявило, що Венедіктова не підписує народному депутатові підозру. За чинним законодавством, зробити це має право лише Генпрокурор. 

На засіданні Верховної Ради 15 вересня Венедіктова також заявляла, що наразі немає підстав для такого кроку. Втім, після публікації записів підозру все ж оголосили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: САП просить призначити помічнику нардепа Юрченка заставу в 5 млн грн

Спеціалізована антикорупційна прокуратура клопотала в суді про взяття нардепа Юрченка під варту із альтернативою застави в розмірі 6,5 мільйонів гривень. Вищий антикорупційний суд 21 вересня взяв Юрченка під варту із альтернативою застави в розмірі трьох мільйонів гривень. Як повідомляють медіа, наразі він її досі не вніс і перебуває в слідчому ізоляторі. 

Помічник Юрченка

Також раніше підозру у справі щодо отримання хабара оголосили також неофіційному помічника нардепа Юрченка — Іванові Фіщенку. Вищий антикорсуд 15 вересня образ Фіщенку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення понад 1 мільйона гривень застави.

Івана Фіщенка підозрюють в участі у корупційній схемі з внесення правок до законопроєктів від ряду депутатів фракції «Слуга народу».  Також Фіщенко нібито озвучував розцінки на підкуп депутатів у парламентському комітеті з питань екологічної політики.