Табір “Вікторія”: Дітям могло не вистачити часу на порятунок через пустоти в будівельних конструкціях

Поділитися

Експерти знайшли серйозні порушення у будівництві табору “Вікторія”.

Група незалежних експертів, яких залучили до розслідування трагедії в одеському таборі “Вікторія” на вимогу батька загиблої Соні Мазур, виявила грубі порушення в будівництві. Незалежні фахівці виявили пустоти в перекриттях будівельних конструкцій будинків, які були зведені так само, як і згорілий корпус.

Порожнини в стінах і стелі могла стати причиною швидкого згоряння дерев’яних будинків, де жили діти. Про це йдеться у фільмі Слідство.Інфо – “Вікторія: Трагедія пустоти”.

This slideshow requires JavaScript.

Фахівці зайшли на територію табору майже через 10 місяців після пожежі. Журналістам вдалося зафільмувати їхню роботу. Окрім дослідження на попелищі, фахівці також провели комплекс робіт в ідентичних вцілілих будиночках “Вікторії”. І вже в перші години роботи виявили порушення, які раніше не помітило офіційне слідство, – пустоти у стінах і стелі корпусів. Порожнини в конструкціях, вважають експерти, могли створювати тягу і таким чином сприяти швидкому поширенню вогню з першого поверху на дах. Утім, остаточно це стверджувати можна буде лише  після офіційного оголошення результатів експертизи.

Слідство.Інфо показало виявленні порушення не залученому до процесу фахівцю – ліцензованому експерту з будівництва Віталієві Куцю та ознайомили його з проектом реконструкції табору. Інженер-будівельник підтвердив, що під час спорудження корпусів було допущено грубі порушення. Отвори в перекритті не були заповнені негорючими матеріалами, як того потребують будівельні норми. “Це призводить до швидкого розповсюдження факторів пожежі: токсичних продуктів горіння, диму, температури і самого полум’я”, – зазначив він.

Експерт зауважив, що відповідно до будівельного проекту, дерев’яні перекриття між поверхами повинні були опиратися вогню 45 хв і тримати полум’я і дим на першому поверсі. Дівчата, які загинули в “Вікторії”, жили на 2-му поверсі. Якби порожнеча була заповненою, а дерево в місці займання якісно оброблене, діти мали би час на порятунок. 

Будівля у таборі “Вікторія” вигорів за півгодини. Незалежні екcперти, які працюють в таборі, виявили також інші порушення під час будівництва. Зокрема, протипожежна обробка деревини, на яку Одеса витратила понад мільйон бюджетних гривень, місцями в будинках взагалі відсутня. Вона потрібна для того, щоб дерево довше опиралося вогню і полум’я не поширювалося швидко.  

Нагадаємо, що залучити до розслідування незалежних фахівців у червні цього року дозволив Приморський райсуд Одеси. Суд ухвалив клопотання Олексія Мазура, донька якого загинула в дитячому таборі “Вікторія”. На місці трагедії нині працюють фахівці незалежного інституту судових експертиз (Україна), а також – іноземці з Міжнародного інституту експертиз (Естонія).

Поділитися

Не менш важливі розслідування