Президент Володимир Зеленський оголосив курс на звільнення України від так званих злодіїв у законі. Проте посадовці, які допомагали деяким з них й іншим злочинцям осісти в Україні, системно уникають відповідальності.

Ця історія — про одну з таких осіб — працівницю Державної міграційної служби України Любов Загоруй.

Як ми дізналися з судового реєстру, ця чиновниця причетна до видачі фейкового паспорту одному з найвпливовіших «злодіїв у законі» Іраклію Калічаві.

Слідчі стверджують: він був прописаний у тій самій квартирі, де мешкала сама чиновниця. І не тільки він один.

Як випливає з матеріалів справи, у квартирі, де жила чиновниця міграційної служби Любов Загоруй, були прописані понад десять осіб, яким також могли видати фейкові паспорти. Серед них були і ті особи, які вчиняли злочини за кордоном і були оголошені у міжнародний розшук.

І це далеко не повний перелік «досягнень» посадовиці з міграційної служби. Її також підозрювали у видачі фейкового паспорту особі, яка підозрюється у злочинах проти активістів Революції Гідності.

Попри це в одній зі справ її звільнили від покарання, іншу правоохоронці розслідують вкрай мляво і вже двічі намагалися закрити.

Як працівниця міграційної служби прописувала у себе вдома злочинців, видавала їм фейкові паспорти і роками уникає відповідальності за це — розповідає журналіст Дмитро Реплянчук у матеріалі «Таємниці Слідства»