Політична партія «Опозиційна платформа — За життя» прозвітувала до ЦВК, що з 21 червня по 10 липня до їхнього виборчого фонду надійшло майже 39 мільйонів гривень, а на кампанію витратили 38. Хто саме пожертвував гроші на кампанію, стане відомо, коли після виборів партії опублікують фінансові звіти на сайті НАЗК.

Згідно з останніми опитуваннями виборців, «Опозиційна платформа — За життя» пройде до Верховної Ради, посівши друге місце. 

«Опозиційна платформа — За життя» купила ефірний час на телеканалі «Інтер» на 11 мільйонів гривень, 7 мільйонів заплатила за рекламу на 1+1, майже 3 мільйони гривень — на ICTV. Крім того, партія замовила рекламні послуги компанії «РТМ-Україна» на 2,5 мільйони гривень, а також витратилася на рекламу в регіональних медіа. 

Що стосується іншої опозиційної партії «Опозиційний блок», яка йде на вибори окремо, їхній виборчий бюджет значно більший — 69 мільйонів гривень. «Опоблок», зокрема, витратив понад 11 мільйонів гривень на ефірний час на телеканалі «Україна», який належить Рінату Ахметову, та 9 мільйонів на телеканалі 1+1. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що не задекларував депутат і власник NewsOne, 112 ZIK Тарас Козак

Розкол у партії «Опозиційний блок» стався восени минулого року. 

«Конфлікт полягав у тому, що партія не могла дійти згоди, кого висувати на президентські вибори, — пояснив Слідству.Інфо аналітик руху ЧЕСНО Ігор Фещенко. — Умовна «ахметівська» група просувала Вілкула, а Бойка підтримувала група Фірташа-Льовочкіна. Тож Бойко пішов самовисуванцем, а Вілкул від «Опозиційного блоку — партії миру та розвитку». 

Рекламні щити з зображенням лідера Радикальної партії Олега Ляшка та «Опозиційної платформи — за життя» на одній з вулиць у Києві, 16 січня 2019 року. Ратинський В’ячеслав / УНІАН

Частина членів «Опозиційного блоку» об’єдналися з партією за «За життя» й утворили «Опозиційну платформу — За життя». За словами аналітика Ігоря Фещенка, частину своєї кампанії «Опоблок» присвячує критиці «Опозиційної платформи». 

«У підсумку обидві партії порізно пішли в парламент. Тільки одна з них реально розраховує на місця в Раді, а інша грає на пониження рейтингу своїх колишніх соратників», — сказав він. 

Останні дослідження також свідчать, що «Опозиційний блок» набирає трохи більш як 3% і не проходить до Верховної Ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Гроші партії»: «Слуга народу» витратив майже 97 мільйонів гривень на рекламу