Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) повідомили про підозру заступнику керівника Офісу Президента Олегу Татарову. Слідство вважає, що Татаров, у минулому — топпосадовець державної компанії «УкрБуд» — може бути причетним до надання хабаря за забезпечення видачі недостовірної судової експертизи у справі щодо заволодіння 81 мільйоном гривень Нацгвардії України. Водночас у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) зауважують, що Татарова не затримували й наразі невідомо, який запобіжний захід проситимуть для нього в суді.
Про це повідомило НАБУ на своїй офіційній сторінці, а також в.о. керівника САП Максим Грищук у коментарі «Слідству.Інфо».
Підозру Татарову оголосили 18 грудня. Як ми повідомляли, у цей же день в.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Максим Грищук підписав підозру заступнику голови Офісу Президента.
Максим Грищук у коментарі «Слідству.Інфо» розповів, що Татарова не затримували. Також він додав, що клопотання про обрання запобіжного заходу заступнику керівника Офісу Президента наразі не готове і який саме захід проситимуть для нього — наразі не відомо.
Як зауважують в НАБУ, Татаров є третім підозрюваним у вчиненні цього злочину. Крім нього у справі підозрюють співробітника Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України та екснардепа і ексвласника «Укрбуду» Максима Микитася.
Чим відомий Татаров?
За часів президентства Януковича Олег Татаров у 2011-2014 роках був заступником начальника Головного слідчого управління МВС, був одним з головних спікерів МВС стосовно Майдану. Він публічно виправдовував дії силовиків під час Революції Гідності.
Зокрема, він припускав, що побиття тодішньої активістки й журналістки Тетяни Чорновол могло бути її ж провокацією. Також він заявляв, що викрадення іншого активіста — Дмитра Булатова — могло бути інсценізованим.
У найкривавіші дні Майдану Татаров стверджував, що «працівники міліції не використовували вогнепальної зброї». Також він запевняв, що дехто із загиблих мітингувальників мав поранення в потилицю, що начебто може свідчити про те, що стріляли в них люди, які були поруч — а не міліціянти.
Олега Татарова звільнили з МВС невдовзі після Майдану — 4 квітня 2014 року наказом міністра Авакова. Утім, згодом Окружний адмінсуд Києва скасував цей наказ. Як з’ясувалося, у ході розгляду цієї справи МВС не надало документів, які вимагав суд. Зокрема й сам рапорт Татарова.
Неоголошена підозра у справі «Укрбуду»
Як повідомляє видання «Українська правда», 2 грудня НАБУ заявило, що Офіс генерального прокурора перешкоджає в оголошенні підозри Олегу Татарову у справі про розкрадання грошей під час будівництва житла для Нацгвардії, де суму збитків оцінюють у 81 мільйон гривень. Будівництво вела компанія «Укрбуд» Микитася. Детективи мали намір оголосити підозру Татарову в причетності до фальсифікації експертизи.
У НАБУ зазначили, що ввечері 1 грудня «генпрокурор таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження, за відсутності будь-яких правових підстав, тобто всупереч вимогам КПК, змінила процесуальних керівників у кримінальному провадженні».
Через це детективи НАБУ та прокурори САП нібито не змогли повідомити про підозру Татарову в передбачені законом терміни.
Робота й нерухомість в «Укрбуді»
Зауважимо, що після звільнення з МВС й до літа 2017 року Татаров очолював юридичний департамент «Укрбуду». Також, принаймні до січня поточного року він захищав у суді гендиректора компанії «Укрбуд Девелопмент» Олега Майбороду, якого у травні минулого року детективи Національного антикорупційного бюро затримали за підозрою в оборудках із житлом для Національної гвардії.
Судячи з декларації Татарова, він володіє трьома об’єктами нерухомості у житловому комплексі бізнес-класу під назвою «Парк-хол Горький» від забудовника «Укрбуд». Так, у 2018 році він став власником нежитлового приміщення на понад 30 квадратів та двох машиномісць у цьому комплексі. Розміщений він у центральній частині столиці, в Голосіївському районі. Нині квадрат житлової площі там продають в середньому за ціною від 1,5 до 3 тисяч доларів.
Робота на Портнова й Новинського
Після звільнення з МВС Татаров як адвокат захищав кількох одіозних проросійських політиків. Зокрема, народного депутата Вадима Новинського та ексзаступника голови адміністрації Януковича — Андрія Портнова.
Також, як ми дізналися, Олег Татаров був адвокатом підозрюваного в державній зраді колишнього кримського судді Валерія Чорнобука — який, за версією слідства, після окупації Криму Росією допомагав місцевим судам перейти на роботу за російськими законами.
Історія з комуналкою
У жовтні 2017 року Деснянський районний суд Києва видав наказ стягнути з Татарова майже 28 тисяч гривень на користь «Київенерго» за комунальні послуги. Щоправда, ексміліціянт оскаржив це рішення, зауваживши, що в нього відсутня заборгованість. І в квітні 2018 року суд скасував цей наказ. Захисниця Татарова у суді заявила, що комунальники неправильно нараховували заборгованість, оскільки у боржника начебто була оформлена субсидія. Представників «Київенерго» на тому судовому засіданні не було.