Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) має намір оскаржити рішення судді Печерського райсуду Києва Сергія Вовка про передачу справи щодо заступника голови Офісу Президента Олега Татарова з Національного антикорупційного бюро (НАБУ) до Державного бюро розслідувань (ДБР). У САП вважають, що суддя вийшов за межі своїх повноважень.

Про це САП повідомила на своїй Facebook-сторінці.

Як зауважують в антикорупційній прокуратурі, суддя Вовк, ухвалюючи таке рішення, вийшов за межі наданих йому повноважень. У САП наголошують, що визначення підслідності не є компетенцією судді — робити це може прокурор (частина 5 статті 218 КПК). Також, за даними спецпрокуратури, існує заборона щодо передачі підслідних НАБУ справ іншому правоохоронному органу (частина 5 статті 36 КПК).

«У цьому кримінальному провадженні 01.12.2020 [року] повідомлено про підозру колишньому народному депутату України …, що є винятковою підслідністю Національного антикорупційного бюро України», — зауважують у САП.

Також вони додають, що судовий контроль у справах НАБУ здійснює Вищий антикорупційний суд, а не Печерський райсуд Києва. Відтак, САП має намір оскаржити рішення судді Вовка в апеляції.

Про що йдеться в рішенні Вовка

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», рішення про передачу справи щодо Татарова Державному бюро розслідувань Сергій Вовк ухвалив вранці, 14 грудня. Суддя задовольнив позов адвоката одного з підозрюваних у цьому кримінальному провадженні. Захисник заявляв про порушення підслідності й про те, що НАБУ не може розслідувати це кримінальне провадження.
Вовк погодився з доводами адвоката й вирішив «зобов’язати Генерального прокурора вирішити спір про підслідність у кримінальному провадженні … та доручити здійснення досудового розслідування у ньому іншому органу досудового розслідування». «Слідство.Інфо» отримало в розпорядження копію цієї ухвали.
Раніше суддя Печерського суду Києва Сергій Вовк уже ухвалював неоднозначні й сумнівні рішення. Приміром, він зобов’язав скасувати підозру, яку оголосили його колезі, голові Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка.
Справа Татарова

2 грудня в НАБУ заявили, що Офіс генерального прокурора свідомо зриває справу щодо заступника керівника Офісу президента Олега Татарова. Його підозрюють у причетності до фальсифікації експертизи в справі екснардепа й забудовника Максима Микитася.

У НАБУ зазначили, що ввечері 1 грудня «генпрокурор таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження, за відсутності будь-яких правових підстав, тобто всупереч вимогам КПК, змінила процесуальних керівників у кримінальному провадженні за фактом надання хабаря за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії».

Повідомлялося, що через це детективи НАБУ та прокурори САП не змогли в передбачені законом строки повідомити Татарову про підозру. Натомість в Офісі генпрокурора відповіли, що діють «виключно у межах закону та визначених повноважень», зокрема у справі «Укрбуду» і квартир для Нацгвардії.