Філія “Центр забезпечення виробництва” Укрзалізниці, яка забезпечує потреби залізничників, планує віддати 17 мільйонів гривень фірмі “НВО “Трансремонт”, яка фігурувала в кримінальному провадженні СБУ щодо фінансування тероризму. Останні ухвали щодо цієї компанії датуються жовтнем 2019 року. 

Як довідалося “Слідство.Інфо” з порталу публічних закупівель Prozorro, 21 лютого ця компанія перемогла відразу у п’яти аукціонах, організованих філією “Укрзалізниці”. Утім, договір наразі не підписаний.

За умовами закупівель передбачено поставку 175 комплектів деталей для візків пасажирського вагону — по 35 на один тендер.

Усі п’ять оголошень опублікували в один день. У них взяли участь лише дві компанії — “ПКФ “Офіцисто” та “НВО “Трансремонт” — остання перемогла на всіх торгах з однаковими пропозиціями по 3,4 мільйона гривень. У підсумку вона може отримати 17 мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Завод “Укроборонпрому” замовив 80 тонн м’яса у фірми, що підозрюють у фінансових оборудках

Цікаво, що в тендерній документації обидві компанії вказували, що планують постачати товари від одного й того ж виробника — приватної фірми “Українська група полімер”.

Як з’ясувало “Слідство.Інфо”, слідчі Головного управління СБУ у Києві та Київській області з 2017 року розслідують кримінальне провадження щодо фінансування тероризму, у якому фігурує компанія-переможець “Трансремонт”. Про це свідчить ухвала Дніпровського районного суду Києва від лютого 2019 року.  

За даними спецслужби, упродовж 2016-2018 років “Трансремонт” продавала товари, які виготовлені в окупованому Луганську. На думку правоохоронців, продукція з так званої “ЛНР” надходила, зокрема, й до “Укрзалізниці”. 

Діяльність компанії “Трансремонт” також потрапила у фокус працівників поліції. Зокрема, увагу слідчих київської поліції привернула закупівля деталей у цієї фірми на понад 12 мільйонів гривень у 2018 році. Слідство з’ясувало, що компанія “Трансремонт”, а також її конкурент на торгах подали лист про представництво інтересів єдиного виробника — згаданої вже фірми “Українська група полімер”. “Таким чином формальні конкуренти навіть не приховували спільний комерційний інтерес”, — зазначають в ухвалі Солом’янського районного суду Києва від травня 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справу про 92 млн грн збитків “Укрзалізниці” передали до суду

Останні чотири роки існування компанія “Трансремонт” за результатами публічних закупівель укладала договори виключно з філією “Центр забезпечення виробництва”. Зокрема, за півтора року підрозділ “Укрзалізниці” віддав фірмі понад 80 мільйонів гривень. Про це свідчать дані аналітичного порталу BiProzorro.

Власником і керівником фірми “Трансремонт” є мешканка Києва Ірина Житна. Як повідомляло видання “Наші гроші”, раніше вона проживала в Луганську та відома як багаторічний бізнес-партнер і менеджер луганського бізнесмена В’ячеслава Краюшкіна, група фірм котрого регулярно вигравала тендери в системі “Укрзалізниці”.

Як раніше повідомляло “Слідство.Інфо”, суд дозволив слідчим провести експертизу вартості шкіряних портфелів, які без аукціону закупила філія “Центр забезпечення виробництва” “Укрзалізниці”. Як припускає слідство, ціни на портфелі могли бути завищені майже в три з половиною раза.