Слідчі вважають, що директор Святошинського психоневрологічного інтернату Євгеній Тинок міг привласнити понад 80 тисяч гривень під час ремонту укриття в установі. Обвинувачення стверджує: Тинок підписав 4 акти виконаних будівельних робіт, хоча насправді деякі з цих робіт підрядник не зробив. Сума збитків склала 80 487 гривень. Директор інтернату свою провину заперечує, а суд вирішив виправдати чоловіка, оскільки  доказів провини Євгенія Тинка недостатньо. Раніше в цьому інтернаті неодноразово фіксували неналежні умови, а підопічні скаржилися на голод й приймали прострочені ліки. 

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

Святошинський психоневрологічний інтернат — соціально-медична установа, де проживають жінки з психоневрологічними розладами, такими як аутизм, деменція, шизофренія, маразм тощо. Станом на 2022 рік у інтернаті мешкали 640 підопічних. 

У вересні 2022 року в інтернаті вирішили зробити капітальний ремонт укриття й оприлюднили відповідний тендер на Prozorro. Переможцем стало ТОВ «Атлант Євро-Буд», яке зареєстроване у Києві й до цього не було фігурантом кримінальних справ. Загальна сума договору склала 1 279 900 гривень. За ці гроші в укритті інтернату мали відремонтувати стіни, стелю, встановити унітази, умивальники, зробити вентиляцію та дворову каналізацію.

Слідство вважає, що директор Святошинського психоневрологічного інтернату Євгеній Тинок підписав та поставив печатку на чотирьох неправдивих актах приймання виконаних будівельних робіт в укритті. У вироці суду йдеться, що Тинок знав про те, що в цих документах завищені обсяги і вартості виконаних будівельних робіт. Утім, скористався службовим становищем, аби привласнити частину державних коштів.

«При цьому з метою приховання своєї злочинної діяльності [директор інтернату Євгеній Тинок] всупереч частині 2 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об’єкта архітектури, що було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 № 903, не залучив спеціалістів з технічного нагляду, завданням яких було б здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт при проведенні будівельних робіт», — йдеться у вироці суду.

За підрахунками правоохоронців, загальна сума збитків для держави через підписання директором інтернату неправдивих актів склала 80 487 гривень 41 копійку.

Крім того, Євгенія Тинка перевіряли у Національному антикорупційному бюро України (НАБУ). Результати перевірки стали доказом для Святошинського суду, де й слухали справу про ймовірну розтрату бюджетних коштів під час ремонту укриття.

«Проведеною перевіркою встановлено, що [Євгеній Тинок], перебуваючи на посаді директора Святошинського психоневрологічного інтернату, під час виконання своїх обов’язків здійснює привласнення коштів шляхом зменшення обсягів фактичної закупівлі витратних матеріалів, продуктів харчування, медикаментів; при здійсненні ремонтних робіт з облаштування приміщень закладу зменшував фактичні витрати матеріалів та робіт, що не відповідало документації про виконані роботи. Крім того, здійснюється нарахування заробітної плати працівникам, які фактично не виконують свою роботу», — йдеться  у вироці суду.  

У залі Святошинського райсуду Києва, який слухав справу проти директора інтернату, чоловік своєї провини не визнав і переконував, що в укритті було зроблено ще більше робіт, аніж зазначено у кошторисі.

Журналістам «Слідства.Інфо» Євгеній Тинок у письмовому коментарі відповів, що під час судового розгляду сторона обвинувачення не надала доказів щодо його винуватості. Запитання про те, чи справді в актах приймання було завищено обсяги виконаних робіт, директор інтернату проігнорував. 

Євгенію Тинку висунули звинувачення за статтею 191 Кримінального кодексу «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та статтею 336 — «Службове підроблення». За це Тинку загрожувало до п’яти років позбавлення волі.

Однак за ґрати обвинувачений не потрапив, адже суддя Святошинського райсуду Валентина Новик вирішила його виправдати. Суду не вистачило доказів того, що кримінальні правопорушення вчинив саме Євгеній Тинок. 

Зауважимо, у 2018 році колишня Уповноважена з прав людини Людмила Денісова вже згадувала про нецільове використання бюджетних коштів у Святошинському психоневрологічному інтернаті та неналежні умови проживання.

«Жінки досі не мають особистих шафок, тому особисті речі зберігають під подушками. У корпусі для маломобільних пацієнтів залишається жахливий запах — підопічні ходять в туалет у тих же кімнатах, де живуть, а кімнати взагалі не провітрюються. Жінки виглядають неохайно і не мають елементарних речей: предметів гігієни, гарячої і питної води. Гроші недієздатних осіб, опіку над якими здійснює інтернат, на їх потреби взагалі не витрачають», — писала тоді Денісова. 

У травні 2022 року до Святошинського інтернату знову приїхала моніторингова група, яка зафіксувала порушення. Після цього візиту омбудсман Дмитро Лубінець повідомляв, що підопічним інтернату давали прострочені ліки, в туалетних кабінках не було дверцят, а ще — жінки скаржилися, що не можуть заснути через голод. Ліфти у інтернаті не працювали, тож маломобільні жінки взагалі не мали змоги потрапити на свіже повітря. 

Читайте також: Військовий за хабар виписував фіктивні повістки чоловікам на бланках, які взяв у ТЦК