Солом’янський районний суд Києва задовольнив клопотання слідчого Нацполіції й дозволив провести експертизу вартості шкіряних портфелів, які без аукціону закупила філія Укрзалізниці. Як припускає слідство, ціни на портфелі могли бути завищені майже в 3,5 раза.

Про це йдеться в ухвалі Солом’янського районного суду Києва.

Посадовці філії «Центр забезпечення виробництва» Укрзалізниці в лютому 2018 року придбали 72 шкіряні портфелі у фірми «ЛС-Трейд» за 388 тисяч гривень. Один портфель коштував майже 5,5 тисяч гривень.

За словами слідчого, ринкова вартість таких портфелів починається від 1,6 тисячі гривень. Тобто, ціну могли завищити майже в 3,5 раза.

Експертизу проводитиме Київський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС.

Будівля головного офісу ПАТ Укрзалізниця, Київ, 31 січня 2018 року. Гонтар Володимир / УНІАН

«Центр забезпечення виробництва» не вперше укладає договори з фірмою «ЛС-Трейд». 2017 року за результатами аукціону вони уклали договір на майже 16,9 тисячі дитячих подарункових наборів вартістю 2,8 мільйона гривень. 2018-го філія придбала в «ЛС-Трейд» 301 лляний рушник майже за 960 тисяч гривень.

Наприкінці 2018 року у фірми «ЛС-Трейд» зі статутним капіталом 1100 гривень змінився власник і місце реєстрації. Вона переїхала з міста Ржищів Київської області у село Середнє Водяне на Закарпатті. Новим власником «ЛС-Трейд» став житель Демократичної республіки Конго Кане Нкука Дан Хамаду.