Філія «Укрзалізниці» купила понад 76 тисяч респіраторів середнього ступеню захисту в компанії «НВП «Стандарт» за ціною 36 гривень за одиницю. Аналогічні маски ця ж фірма продавала іншим держзамовникам за вдвічі нижчою ціною.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося із сайту проекту «Zалізниця без корупції», а також порталу публічних закупівель Prozorro.

Як ідеться на Prozorro, філія «Пасажирська компанія» упродовж 30 квітня — 18 травня провела десять тендерів у межах боротьби з коронавірусом, переможцем яких за переговорною процедурою визнали фірму «НВП «Стандарт» із Дніпра. За умовами договорів, компанія повинна поставити «Укрзалізниці» 76,5 тисяч респіраторів класу захисту FFP2 на суму 2,75 мільйона гривень. Відтак, вартість однієї маски складає 36 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маски й рукавички: як захищено лікарів, які приймають хворих на COVID-19

Водночас, на тому ж Prozorro є дані про продаж «НВП «Стандарт» таких же респіраторів іншим держзамовникам за вдвічі меншою ціною. До прикладу, Департамент охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації на початку травня замовив цій фірмі 20 тисяч масок FFP2 по 15 гривень за одиницю. Міська лікарня Дніпра в середині квітня купила в «НВП «Стандарт» 20 тисяч аналогічних респіраторів за ціною 18 гривень за одиницю.

У ці ж 18 гривень за штуку обходились маски від «НВП «Стандарт» Центральній виборчій комісії та Дніпропетровському обласному відділенню Антимонопольного комітету. Нарешті, одну тисячу респіраторів FFP2 на початку квітня купило в «НВП «Стандарт» Управління справами Апарату Верховної Ради — по 15 гривень.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», компанія, яка фігурувала в кримінальному провадженні СБУ щодо фінансування тероризму, перемогла відразу у п’яти аукціонах, організованих філією «Укрзалізниці». Цій фірмі замовили деталей для вагонів на суму 17 мільйонів гривень.