Черкаська міська рада заплатила майже 11 мільйонів гривень за прибирання вулиць міста від снігу, який взимку йшов лише декілька днів.  

Закупівлі послуг на прибирання міста проаналізувало місцеве видання “18000”.

Перемогу на тендерах здобула компанія “Свій лад”. Загалом підприємці мали отримати понад 90 мільйонів гривень. Але через відсутність снігу вартість замовлення зменшувалося. І зрештою сума знизилася до 11 мільйонів гривень. 

Згодом ці гроші переказали п’ятьом підприємцям. Водночас, за інформацією сайту Gismeteo, узимку в Черкасах сніг ішов лише п’ять днів. А в листопаді, за який було сплачено три мільйони гривень, снігопадів не було взагалі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 15 млн на свята у Дніпрі та 800 тис. на ремонт прикрас в Сумах: Скільки міста витратили на новорічні урочистості

Через оплату послуг, які в дійсності не виконувалися, черкаська прокуратура відкрила два кримінальні провадження, а міський голова заявив про початок службової перевірки.           

Нагадаємо, агенція “Слідство.Інфо” також аналізувала витрати міст на прибирання снігу цієї зими. Зокрема, серед виконавців робіт ми виявили: фігуранта кримінальних проваджень, якого підозрюють у розкраданні бюджетних коштів та компанію з оточення міністра транспорту часів Януковича.  

Цей матеріал зроблений за підтримки Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП).