Українські міста вже прикрасили ялинки та вулиці до новорічних заходів і встигли розпочати святкування. На підготовку міста щозими витрачають сотні тисяч, а подекуди й мільйони гривень. “Слідство.Інфо” вирішило дізнатися, які міста витратили найбільше коштів платників податків на прикрашання вулиць цьогоріч. Для цього — ми надіслали запити по всій Україні і  склали рейтинг найдорожчих витрат на зимові святкування цьогоріч. 

За інформацією, яку отримала наша редакція, на встановлення ялинок, оснащення гірлянд, проведення концертів та інших святкових заходів найбільше виділили з бюджетів міст Дніпра, Києва та Харкова. А от у Івано-Франківську, як відповіли “Слідству.Інфо”, взагалі не передбачили жодних коштів на новорічні святкування. 

Рекордні 15 мільйонів на новорічні свята у Дніпрі

Цьогоріч найбільше на зимові свята витратить Дніпро. Як повідомляє місцеве видання “Інформатор”, місто замовило послуг на понад 15 мільйонів гривень. Найбільше запланували витратити на святкові концерти та дитячі свята їх проведуть аж 17. Зокрема, для дітей придумали щонайменше 10 різних заходів вистави, майстер-класи, походи в цирк, подарунки та концерти. Також близько трьох мільйонів гривень у Дніпрі витратять на концерти у центрі міста. Для своїх мешканців місто запросило, зокрема, українських виконавців Тоню Матвієнко та Олега Скрипку.

Окрім святкових заходів, місто витратить чимало і на прикрашання Дніпра. За 2,5 мільйона закупили прикраси для новорічних ялинок та ще понад 3,5 мільйона витратили на прикрашання вулиць та будівель у центрі міста. Також більше мільйона витратять на світоідні фігурки зокрема, місто закупило по вісім фігурок пальм та дельфінів.

Столиця на другому місці

Святкування Нового року та Різдва у столиці обійдеться у понад 9 мільйонів гривень. Як зазначили у Київській міській держадміністрації, велику частину з цієї суми витратять на концерти для дітей. Також 2,7 мільйона витратили на прикраси до головної ялинки. Цьогоріч її відкрили 19-го грудня, вона понад 30 метрів висотою. Прикрасили її 750 іграшками у вигляді цукерок і чотирма кілометрами гірлянд.

Новорічні заходи у Києві, ФОТО УНІАН, автор Денис Прядко

Новорічні заходи у Києві/ФОТО УНІАН, автор Денис Прядко

Також, як дізналося “Слідство.Інфо” з відповідей на запити, понад мільйон гривень запланували цьогоріч на прикрашання міста та урочисті заходи окремо в кожному з районів столиці. Найбільше, 400 тисяч, витратять на Оболоні: 200 тисяч на монтаж та оформлення ялинки, а решту на купівлю гірлянд. Майже вдвічі менше, 227 тисяч, запланували витратити у Печерському районі. На ці кошти проведуть два концерти у місті та виставу для дітей у театрі.

Інші райони виділили на святкування в середньому по 80 тисяч гривень. Витрати стосуються переважно встановлення та прикрашання ялинок іграшками, а також на проведення новорічних заходів. Утім, у Деснянській адміністрації нашій редакції повідомили, що цьогоріч не витрачатимуть бюджетних коштів на прикрашання вулиць та святкові заходи.

Чотири мільйони за прикраси для площі у Харкові

36-метрову штучну ялинку з гірляндами та декілька світлових фігур у формі зірок та Діда Мороза поставили в Харкові. 

Святкова ялинка у Харкові/ФОТО Харківська облрада

Загалом на святкові заходи цієї зими місто витратить майже 4,3 мільйони гривень. Майже всю суму запланували для прикрашання центральної площі міста майдану Свободи. На це витратять 4,2 мільйони. Ще 100 тисяч витратили на гірлянди для ялинок. Перемогу на тендері з прикрашання міста отримали комунальники.  Цю інформацію “Слідство.Інфо” отримало з відповіді Харківської міськради на запит.

Водночас зауважимо, “Харківський антикорупційний центр” повідомив, що вартість усіх новорічних приготувань у місті може бути значно вищою. Зокрема, активісти стверджують, що новорічні святкування Харкову загалом обійшлися в понад 75 мільйонів гривень. У перелік затрат антикорцентр включив 35 мільйонів гривень на реконструкцію вуличного освітлення у центрі міста. За цю суму міські ліхтарі додатково прикрасили світловою ілюмінацією. Ще понад 25 мільйонів, за інформацією громадської організації, у місті витратили на новорічні конструкції та заплатили шість мільйонів за будинок Діда Мороза.  

Майже три мільйони на прикрашання Запоріжжя

У 2019 році Запоріжжя витратить 2,9 мільйона гривень на приготування до новорічних свят. З них понад мільйон піде на монтаж гірлянд для ялинки, яку закупили ще у попередні роки. Також 1,7 мільйона витратили на прикрашання міста святковими конструкціями та прикрасами. Окрім цього, на приготування міста до новорічних свят в окремих районах Запоріжжя витратили понад 50 тисяч гривень.

Новорічні заходи у Запоріжжі, ФОТО УНІАН, автор Олександр Прилепа

Порушення при закупівлі ялинки у Черкасах

Цьогоріч Черкаси мали витратити понад 2,5 мільйона гривень на атрибути до новорічних свят. Зокрема, місто збиралося придбати каркас для ялинки висотою 18 метрів, яку прикрашатимуть натуральними гілками. Також у новорічний набір мали увійти святкові гірлянди, фотозони, напис “Черкаси” та герб міста, виготовлені із світлодіодної ілюмінації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Мільйони на сніг: Хто і за скільки прибиратиме українські міста 

Та на початку грудня закупівлю скасували — начебто за скаргою до Антимонопольного комітету через порушення процедури. Як повідомляли місцеві медіа, зауваження було до висоти ялинки — мовляв, заввишки вона має бути не 18, а 20 метрів, “оскільки це буде символічно, враховуючи, що наступний рік — 2020”.

Після скарги нових тендерів черкаська влада не оголошувала – розглядали варіанти прикрасити минулорічну ялинку або ж десь орендувати дерево. Утім, 17 грудня святкову ялинку все ж відкрили.

Ялинка за мільйон у Вінниці

Прикрашання до новорічних свят у 2019 році обійшлося Вінниці у майже 1,4 мільйона гривень. Значна частина всіх витрат пішла на головну ялинку міста. Зокрема, монтаж та ремонт її каскаду коштував 150 тисяч гривень, ще стільки ж іграшки для неї. 400 тисяч витратили на закупівлю живих гілок ялинок, які закріплювали до каркасу, та встановлення іграшок і гірлянд. Майже 250 тисяч пішло також на огорожу навколо ялинки. Ще близько 150 тисяч місто виділило на новорічну інсталяцію з цифрами “2020”.

Близько мільйона в Чернігові та Миколаєві

Чернігівська міська рада цьогоріч заплатить за святкування зимових свят понад 900 тисяч гривень. Так, ще минулого року місцева влада закупила на 700 тисяч гривень послуги з проведення свят. Тендер віддали комунальному підприємству “Міськсвітло”. Для підготовки міста до новорічних свят комунальними мають прикрасити гірляндами парк та будівлі у центрі міста, а також заплатити за встановлення і прикрашання штучної ялинки та оренду прикрас для неї. Ще 200 тисяч гривень міська рада вирішила заплатити за новорічну інсталяцію фігурки з цифрами “2020”.

Миколаїв виділив на відзначення новорічних свят майже 950 тисяч гривень. З них більше півмільйона пішло на урочисте відкриття ялинки 19 грудня та музичний марафон до свята. Ще близько 130 тисяч гривень витратили на монтаж і прикрашання самої ялинки і майже 200 тисяч на прикраси для неї. Окрім цього, також закуплять святкову фігурку та підготують ще одне свято.

800 тисяч на ремонт гірлянд у Сумах

На цьогорічні святкування взимку Суми витратять понад 1,3 мільйона гривень. З них більше ніж половину, 800 тисяч гривень, виділили на ремонт святкових ліхтарів та гірлянд. Ще чверть мільйона віддадуть на їхнє встановлення у місті, та майже 300 тисяч на встановлення головної ялинки. Щодо самої ялинки, то її разом із прикрасами придбали ще у 2017 році і витратили на це 1,5 мільйона гривень.

800 тисяч на прикраси в Одесі

Одеса цьогоріч закупить півтори тисячі святкових гірлянд за 800 тисяч гривень. Перемогу у закупівлі здобула компанія “Укрпромстанобладнання”, яка запропонувала на 200 тисяч гривень більше, ніж інші учасники тендеру. Цікаво, що фірма, яка обслуговуватиме свято у місті, спеціалізується, зокрема, на оптовій торгівлі машинами, чаєм, кормом для тварин, вирощуванням зернових культур. 

Святкова ялинка в Одесі/ФОТО УНІАН, автор Олександр Гіманов Александр

Шість ялинок у Луцьку за майже 400 тисяч гривень

Цьогоріч Луцьк відкрив аж шість святкових ялинок. Зокрема, на прикраси для головної ялинки міста витратять 180 тисяч гривень. За ці кошти придбали майже 400 гірлянд. Також, як відповіли “Слідству.Інфо” у відповіді на запит, у місті зробили святковими ще п’ять висаджених ялинок і витратили на це 200 тисяч гривень. У цю суму входять також додаткові конструкції арки, ангели та інсталяція “Я люблю Луцьк”. Ще близько 70 тисяч запланували витратити на влаштування новорічного містечка для дітей.