ГО «Центр протидії корупції» подав заяву до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про необхідність вчинення дій з визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави фігурантки розслідування «Слідства.Інфо» екскерівниці Секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

У заяві про цивільну конфіскацію ГО «Центр протидії корупції» посилається на матеріал «Слідства.Інфо», у якому йдеться про те, що екскерівниця Секретаріату ВККС Олена Пономаренко могла переїхати у нове житло бізнес-класу, коли обіймала державну посаду та не задекларувати користування ним. Ринкова вартість такої квартири у центрі Києва може сягати 8 мільйонів гривень. Офіційні доходи жінки та її матері, яка є власницею майна, не відповідають виявленому журналістами майну.

Будинок, у якому знаходиться квартира матері Олени Пономаренко

Будинок, у якому знаходиться квартира матері Олени Пономаренко

«Олена Пономаренко, обіймаючи посаду керівниці секретаріату ВККС України, що належить до категорії “А” посад державної служби, фактично набула контроль над об’єктами елітної нерухомості, які зареєстровані на близьку особу — її матір. Реєстрація таких активів на родичів та подальше фактичне користування цим майном є спробою приховати реального власника активів та уникнути декларування майна», – йдеться у заяві ГО «ЦПК». 

Ви можете підтримати наші розслідування і підписатися на щомісячний донат на Монобазі!

ЦПК просить уповноваженого прокурора САП звернутися в установленому порядку до суду з позовом про визнання необґрунтованими активів на суму 8 млн грн та стягнення в дохід держави двох квартир у Києві та передмісті Києва, які належать матері експосадовиці Олени Пономаренко. 

Олена Пономаренко, екскерівниця секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Олена Пономаренко, екскерівниця секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

«Наразі ми бачимо більше підстав саме для використання інституту цивільної конфіскації. Це швидкий механізм визнання судом відповідних активів посадовців необґрунтованими та стягнення їх на користь держави, — пояснює юрист ГО «Центр протидії корупції» Андрій Сотник.У будь-якому разі зібрана в ході журналістського розслідування інформація має бути ще перевірена і САП, і НАЗК, після чого буде вирішуватися — чи подавати позов».

Журналісти «Слідства.Інфо» у своєму розслідуванні дослідили майновий стан Олени Пономаренко, яка протягом 9 років (до листопада 2024 року) очолювала секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Цей орган називають рекрутинговою агенцією судової системи України. Серед іншого, ця структура займається організацією конкурсів для суддів, тобто є певним фільтром на шляху до світу судочинства. Держслужбовиця, яка тривалий час була дотична до відбору українських суддів, зараз намагається поновитися на посаді через суд.

Читайте також: «Тільки долари. Тільки кеш». Експосадовиця продає квартиру за 157 тисяч доларів, наполягаючи на оплаті лише готівкою у доларах