Фірма «Підйомспецтехніка» та приватний підприємець розіграли між собою тендер на чверть мільйона гривень, який провело «Запоріжжяобленерго». Ідеться про надання послуг із ремонту автопідйомників. Як з’ясували журналісти, обидва учасники подали на закупівлю документи, які мали ідентичні плями. Так буває, коли документи друкують на одному принтері.

Про це повідомляє видання «Наші гроші. Запоріжжя» з посиланням на портал публічних закупівель Prozorro.

Як зазначає медіа, 30 листопада акціонерне товариство «Запоріжжяобленерго» замовило «Підйомспецтехніці» ремонт автопідйомників за 251 тисячу гривень. 

Єдиним конкурентом переможця став підприємець Сергій Король, пропозиція якого була на 8 тисяч гривень дешевшою.

Як зауважує медіа, пропозиції обох учасників мають ідентичні плями на документах. Це може свідчити про те, що для підготовки цих документів використовували одну й ту ж техніку.

Документи учасників закупівлі «Запоріжжяобленерго». Червоним виділено ділянки, на яких однакові плями. Фото «Наші гроші. Запоріжжя»

Журналісти виявили, що контактний номер телефону Сергія Короля збігається з номером фірми «Монтажспецмеханізація». Цією компанією володіє Павло Філін, якому належить і переможець торгів — «Підйомспецтехніка».

Загалом, як зауважує видання, Сергій Король та «Підйомспецтехніка» були конкурентами на закупівлях двічі. Також Король одного разу брав участь в торгах разом із «Монтажспецмеханізацією».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 1 млрд грн на закупівлі томографів отримають фігуранти справ про привласнення грошей

Зауважимо, що «Запоріжжяобленерго» на 60% належить державі. Майже 24% акцій акціонерного товариства — у власності двох кіпрських фірм, Lex Perfecta Ltd та Kerelio Commercial Ltd. Як повідомляв проєкт «Схеми», голова політради партії ОПЗЖ і кум президента РФ Володимира Путіна Віктор Медведчук декларував ці компанії як власність його дружини. Ще 12% володіє компанія з Кіпру Bikontia Enterprises Limited, яку приписують Костянтину Горигоришину та Ігорю Коломойському.

Раніше «Слідство.Інфо» розповідало, що  військові Збройних сил України майже за 70 мільйонів гривень замовлять капітальний ремонт спортивного комплексу у Києві компанії «Сучасні будівельні технології-12». Ця фірма фігурує у кримінальному провадженні правоохоронців про розтрату бюджетних грошей, яка нібито сталась у 2018 році в ході ремонту військової будівлі на Чернігівщині за 3,8 мільйона гривень. Слідчі встановили, що попри перерахування грошей у повному обсязі, роботи компанія фактично не виконала.