Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник підтвердив, що у справі щодо виведення коштів з ПриватБанку перед його націоналізацією описуються сумнівні операції, згадані у фільмі-розслідуванні журналістів «Слідства.Інфо» «Зірвати банк».

Про це він сказав у інтерв’ю «Радіо НВ». 

«Те, що я бачу як слідчий — те, що там справді є сумнівні транзакції і є вкрай сумнівні операції, які, врешті-решт, і призвели до націоналізації банку, щоб врятувати взагалі ситуацію на банківському ринку. І, дійсно, держава величезну діру перекривала за рахунок державних ресурсів. Це також встановлено по справі», — розповів Ситник.

За його словами, схема виведення коштів, як його описали журналісти-розслідувачі «Слідства.Інфо» у фільмі «Зірвати банк», посилаючись на звіт детективів Kroll, відповідає дійсності.

«Я вчора (26 серпня, — Ред.) дивився цей фільм — там, у принципі, суть справи правильно відображено, — розповів він. — Тривалий час ішло кредитування пов’язаних осіб. Тобто, гроші виходили, а замість грошей фактично не передавалося ніякого майна в заставу, ці кредити не були забезпечені ніяким майном».

За словами Ситника, ця «боргова яма» протягом певного часу збільшувалась. «І коли вона виросла до таких розмірів, що загрожувала падінню банку — тоді держава прийняла рішення про його націоналізацію», — сказав директор НАБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПриватБанк оцінює збитки від фінансових махінацій ексвласників у $10 млрд

Нагадаємо, 26 серпня наша агенція випустила фільм-розслідування «Зірвати банк». Журналісти «Слідства.Інфо» з власних джерел отримали таємний звіт щодо ПриватБанку детективної агенції Kroll. Відповідно до його даних, Ігор Коломойський та його бізнес-партнери незаконно вивели через фінансову установу 5,5 мільярда доларів. Виведення коштів реалізовувалося через кіпрську філію ПриватБанку. Національний банк, у свою чергу, «не бачив», як гроші залишали Україну — оскільки не вважав острівне відділення закордонним.

Для підтримки схеми циклічного перекредитування банк залучав кошти вкладників. А щоб якомога довше її приховувати, колишнє керівництво установи неодноразово фальсифікувало фінансову звітність — йдеться в оприлюднених Нацбанком результатах розслідування Kroll.

Більше про справу ПриватБанку та дані зі звіту Kroll дізнайтесь, подивившись фільм «Зірвати банк» та прочитавши статтю «”Справа ПриватБанку”: виведені мільярди й активи по всьому світу».