Колишній суддя Микола Чаус подав апеляцію на вирок антикорупційного суду, яким його засудили до 10 років увʼязнення за одержання хабаря.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Колегія ВАКС 14 червня оголосила вирок щодо колишнього судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса. Вищий антикорупційний суд визнав його винним у хабарництві й засудив до 10 років увʼязнення з конфіскацією майна.

За інформацією системи «Судова влада», ще 18 червня надійшла скарга в апеляційну палату. До 10 серпня 2023-го учасники процесу могли подати заперечення. Розглядати апеляцію суд планує з 7 вересня.

У 2016 році в Україні суддю Дніпровського райсуду Києва Миколу Чауса викрили на отриманні 150 тисяч доларів хабаря. Гроші суддя ховав у скляних банках, закопаних у землю на власному подвір’ї. Оскільки тоді він мав суддівський імунітет, його не затримали і він втік з України. 

Журналісти «Слідства.Інфо» виявили, що до його вивезення з України міг бути причетний колишній начальник президентської охорони Петра Порошенка, а також деякі співробітники українських спецслужб.

Понад 4 роки Чаус переховувався від українських правоохоронців у Молдові. Та 3 квітня його викрали посеред дня в Кишиневі. За інформацією молдавських правоохоронців, після викрадення суддю вивезли за межі країни, можливо, на територію України. 

Тоді журналісти «Слідства.Інфо» спільно з журналістами RISE Moldova з’ясували, що група українців, яких молдавські правоохоронці перевіряють на причетність до викрадення судді Миколи Чауса, пов’язана з українськими спецслужбами та силовиками. Йдеться про Юрія Коваленка та Андрія Куценка. Останній для перетину кордону використовував паспорт-прикриття під іменем Едуард Ставицький. Окрім цього, Юрій Коваленко, перебуваючи у Кишиневі, використовував орендований автомобіль з GPS-трекером.

Місце перебування екссудді було невідоме до липня 2021 року, коли Чауса виявили в одному з сіл на Вінниччині. Там його й затримали правоохоронці. 14 червня 2023 року Вищий антикорупційний засудив Миколу Чауса до 10 років увʼязнення з конфіскацією майна. Також суд ухвалив, що екссудді не можна  обіймати певні посади протягом трьох років.

Читайте також: Підробний паспорт і країна вина: що пов’язує українських розвідників із викраденням судді Чауса