Вищий антикорупційний суд скасував арешт 500 тисяч євро, які екснардеп Олександр Онищенко перерахував приватній фірмі за купівлю нового коня.

Таке рішення суд ухвалив 7 вересня — повідомляє «Слово і діло».

В ухвалі вказується, що  клопотання про скасування арешту 500 тисяч євро подав представник компанії Reval ProTeam OU — фірми, якій Онищенко перераховував кошти. В обґрунтування вимоги він вказав, що фірма не є стороною кримінального провадження, а гроші їй належать на законних підставах, оскільки вони надійшли за виконання угоди купівлі-продажу коня для спортивних змагань.

Окрім цього, раніше державний прокурор Естонії відмовив у арешті пів мільйона євро на рахунку фірми Reval ProTeam OU. Естонська сторона це обґрунтувала тим, що, на думку прокуратури, наведені у запиті й ухвалі дані недостатні для арешту коштів. Також у запиті не було наведено, чи компанія знала про походження цих грошей, чи було їх отримано в якості подарунку й чи є інші підстави для їхньої подальшої конфіскації.

За даними прокурорів, торік у вересні Онищенко перевів зі свого російського рахунку 500 тисяч євро на рахунок в естонському банку. Ці гроші були частиною угоди з купівлі нового бігового коня. Естонські правоохоронці ці гроші на рахунку Онищенка заморозили, після чого Спеціалізована антикорупційна прокуратура домоглася через суд їхнього арешту

«Газова справа» Онищенка

Нагадаємо, що Онищенко є фігурантом низки кримінальних проваджень. Зокрема, за версією детективів НАБУ, він та його поплічники продавали газ держпідприємства «Укргазвидобування» через «псевдобіржі», через що держава втратила понад 1,5 мільярда гривень.

Онищенко втік з України у 2016 році й до минулого року перебував в Іспанії. Торік у грудні, за інформацією українських правоохоронців, екснардепа помістили під варту в Німеччині. В Україні його офіційно розшукують, однак Інтерпол оголошувати екснардепа в міжнародний розшук відмовився. Сам Онищенко звинувачення заперечує.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Листування народного депутата Онищенка з найближчим оточенням президента (повний архів)

На минулорічних парламентських виборах Онищенко намагався балотуватися в народні депутати. За його словами, останні три роки він не переховувався від правосуддя, а нібито представляв Україну на кінних змаганнях і навчався у школі верхової їзди. Однак, Верховний Суд відмовив Онищенку в можливості балотуватися до парламенту. 

«Слідство.Інфо» опублікувало фільм-розслідування «Клуб книголюбів». У матеріалі йдеться про те, як соратники Петра Порошенка за посередництва Онищенка домовлялися про купівлю посад і голосів для ухвалення вигідних для президентської партії рішень.