Суд арештував півмільйона євро Онищенка — екснардеп хотів купити нового коня

Спеціалізована антикорупційна прокуратура домоглася арешту 500 тисяч євро на банківському рахунку підозрюваного екснардепа Олександра Онищенка. 

Рішення про арешт ухвалила колегія суддів Вищого антикорупційного суду, повідомили журналісту “Слідства.Інфо” у САП. 

За даними прокурорів, 20 вересня Онищенко перевів у естонський банк 500 тисяч євро зі свого російського рахунку. Ці гроші були частиною угоди з купівлі нового бігового коня. Відтак, естонські правоохоронці заморозили ці гроші на рахунку Онищенка. Після цього САП домоглася через суд їхнього арешту. 

Нагадаємо, що Онищенко є фігурантом низки кримінальних проваджень. Зокрема, за версією детективів НАБУ, Онищенко та його поплічники продавали газ держпідприємства “Укргазвидобування” через “псевдобіржі”, тому держава втратила понад 1,5 мільярда гривень.

Онищенко втік з України у 2016 році й наразі перебуває в Іспанії. В Україні його офіційно розшукують, однак Інтерпол оголошувати екснардепа в міжнародний розшук відмовився. Сам Онищенко звинувачення заперечує.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Листування народного депутата Онищенка з найближчим оточенням президента (повний архів)

На цьогорічних парламентських виборах Онищенко намагався балотуватися у народні депутати. За його словами, останні три роки він не переховувався від правосуддя, а нібито представляв Україну на кінних змаганнях і навчався у школі верхової їзди. Однак, Верховний Суд відмовив Онищенку в можливості балотуватися до парламенту. 

Торік Слідство.Інфо опублікувало фільм-розслідування “Клуб книголюбів”. У матеріалі йдеться про те, як соратники Петра Порошенка домовлялися про купівлю посад і голосів для ухвалення вигідних для президентської партії рішень за посередництва Онищенка.

ми в соцмережах

напишіть нам