Під час підготовчого судового засідання у справі нардепа-втікача Олександра Онищенка судді Солом’янського райсуду Олена Курова та Оксана Криворот заявили самовідвід.

Про це Слідство.Інфо дізналося під час судового засідання.

Нагадаємо, наприкінці травня Печерський райсуд Києва дозволив проводити заочний розгляд справи нардепа-втікача Онищенка.

За версією слідства в «газовій справі» Онищенка, нардеп і його поплічники продавали газ держпідприємства Укргазвидобування через «псевдобіржі», через це держава втратила понад 1,5 мільярда гривень.

Підставою для самовідводу судді Солом’янського суду назвали те, що вони вже брали участь у цьому кримінальному провадженні. Під час досудового розслідування вони були слідчими суддями в провадженнях, пов’язаних зі справою Онищенка.

Дата наступного судового засідання наразі невідома. Її назвуть, коли сформують нову колегію суддів.

Народний депутат Олександр Онищенко під час засідання регламентного комітету ВРУ, який розглядав подання Генпрокуратури про надання згоди на його притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт, у Києві, 29 червня 2016 року. Синиця Олександр / УНІАН

Онищенко втік з України у 2016 році й наразі перебуває в Іспанії. В Україні його оголосили в розшук, однак Інтерпол оголошувати нардепа в міжнародний розшук відмовився. Сам Онищенко звинувачення заперечує.

Торік Слідство.Інфо опублікувало фільм-розслідування «Клуб книголюбів». У матеріалі йдеться про те, як соратники Петра Порошенка домовлялися про купівлю посад і голосів для ухвалення вигідних для президентської партії рішень.

У листуванні, яке журналісти отримали від депутата-втікача Олександра Онищенка, співрозмовники називали “книжкою” мільйон — імовірно, йшлося про мільйон доларів за одне голосування. Купували й продавали не лише політично вигідні законопроєкти, а й проєкти, які полегшували б ведення бізнесу для них.

Журналісти Слідства.Інфо опублікували переписки Олександра Онищенка з членами «Блоку Петра Порошенка», зокрема, і з першим заступником голови фракції Ігорем Кононенком. Онищенко був посередником між соратниками Порошенка та Юлією Тимошенко й домовлявся про купівлю голосів і розрахунок.

Під час підготовки фільму «Клуб книголюбів» у травні 2018 року журналісти Слідства.Інфо написали заяву про злочин і прийшли на допит до НАБУ у справі Онищенка. Вони надали детективам флеш-накопичувач з аудіозаписом розмови з Онищенком у 2016 році та фотознімками переписки, які колишній народний депутат сам дозволив зробити журналістам.

НАБУ раніше отримало доступ до номера телефону нардепа Олександра Онищенка — від січня 2015-го до грудня 2016 року. За версією детективів, Онищенко використовував номер для політичних домовленостей.

Попри те, що Олександр Онищенко перебуває в Україні в розшуку, він намагався взяти участь у виборах народних депутатів цього року. Наприкінці червня Апеляційний адмінсуд навіть зобов’язав Центральну виборчу комісію зареєструвати Онищенка кандидатом у народні депутати на позачергові вибори до Верховної Ради. Онищенко нібито був відсутній в Україні, бо «представляв Україну» на кінних змаганнях.

Утім, Центральна виборча комісія двічі відмовила йому в реєстрації.