Харківський окружний адмінсуд поновив на посаді командира роти Віктора Шаповалова — колишнього беркутівця, обвинуваченого в злочинах проти активістів Майдану.

Рішення ухвалили 1 грудня, передає «Адвокатська дорадча група».

Шаповалова звільнили зі служби в листопаді 2015 року. Суддя ж зобов’язав поновити його на посаді командира роти батальйону міліції громадської безпеки і виплатити йому понад 11 тисяч гривень компенсації за «вимушений прогул». Це рішення можна буде оскаржити в апеляційному суді.

Віктора Шаповалова обвинувачують у перевищенні своїх службових повноважень на посаді командира спецпідрозділу. За версією обвинувачення, саме співробітники харківського «Беркута» причетні до нанесення тілесних ушкоджень 110 особам — учасникам Революції Гідності. Сам Шаповалов винним вважає себе лише частково й назвав імена колег, які отримували патрони зі свинцевою картеччю замість гумової.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не найбільші звірі»: як підсудний екс-беркутівець працює помічником депутата Дейдея

У листопаді минулого року суд відпустив його з-під варти під нічний домашній арешт. Шаповалову пом’якшили запобіжний захід, оскільки, за законом Савченко, він уже провів під вартою «дев’ять років» із десяти, передбачених у його справі. 

Нагадаємо, напередодні колишніх працівників українського спецпідрозділу «Беркут» помітили у складі білоруських загонів міліції особливого призначення (ОМОН). Місцевим журналістам вдалося дізнатися про, принаймні, чотирьох ексберкутівців у Білорусі. Всі вони служили у миколаївській роті «Беркуту». Тепер же вони працюють у складі підрозділів ОМОНу, який затримує учасників протестів у країні.

Головне фото — «24 Канал»