Святошинський районний суд випустив з-під варти ексберкутівця Сергія Тамтуру, обвинуваченого в причетності до розстрілів 48 активістів Євромайдану. Колишнього бійця спецпідрозділу «Беркут», який був під вартою понад 5 років, відправили під цілодобовий домашній арешт. Суд нібито не знайшов переконливих доказів його причетності до вбивств на Майдані.

Це рішення 16 липня ухвалила колегія суддів на чолі з Сергієм Дячуком. Що про нього відомо — розповідає Слідство.Інфо.

ХТО ТАКИЙ СЕРГІЙ ДЯЧУК

Сергій Дячук майже 20 років працює в судовій системі. Торік він заробив понад 700 тисяч гривень і майже за 850 тисяч придбав нове авто.

Дячук працює у Святошинському районному суді Києва з 2011 року, за даними«Чесно». Раніше майже 10 років він був суддею військового місцевого суду Київського гарнізону.

У вересні 2018-го суддю побили металевою трубою. Як стало відомо вже під час суду, Дячук помітив, що сусід палить сміття біля його дому й вирішив зробити зауваження. У відповідь чоловік нібито почав бити суддю трубою. Хоча сам сусід стверджував, що саме Дячук спровокував бійку.

РОДИЧІ В СИСТЕМІ

Як можна дізнатися з бази даних проєкту «Суддівська кров», син судді Іван Дячук близько трьох років працював слідчим з особливо важливих справ Військової прокуратури, а з лютого 2018 року працює прокурором відділу Військової прокуратури Центрального регіону.

Невістка Сергія Дячука Ірина у 2015-2017-го роки була секретарем судового засідання Святошинського районного суду Києва. Нині також працює секретарем судового засідання, але вже в Київському апеляційному суді.

МАЙНО І СТАТКИ

У декларації за 2018 рік суддя вказав дві квартири у Києві на 56 та майже 44 квадрати. Першу винаймає в державного житлового фонду, а другою володіє. Також разом з дружиною Дячуку належить гараж у Києві й ділянка на 100 квадратних метрів у передмісті. Також Дячук є співвласником квартири на майже 45 квадратів у Чернігові.

У 2018 році спільно з дружиною Дячук придбав авто Volkswagen Passat B8 2018 року за 844 тисячі гривень. Раніше декларував авто Volkswagen Passat B6 2008 року, якого у декларації за 2018 вже немає, натомість є 286 тисяч гривень доходу від відчуження рухомого майна. Імовірно, родина судді продала цю автівку.

На посаді судді Дячук торік заробив 704 тисячі гривень. І отримав майже 126 тисяч пенсії. Також суддя заробив 7 тисяч гривень у Києво-Могилянській академії. Також минулого року Дячук отримав 92,5 тисячі гривень кредиту, 77,5 тисяч гривень відшкодування та 38,4 тисячі гривень від надання майна в оренду.

Дружина Оксана працює в дитсадку. Минулого року вона заробила 58,5 тисяч гривень.

У декларації судді також вказано, що він разом з дружиною зберігає понад 70 тисяч доларів, майже 250 тисяч гривень і близько 10 тисяч євро готівкою. Також мав 205 тисяч гривень активів у дорогоцінних металах. Понад 18 тисяч гривень сім’я Дячуків зберігала на банківських рахунках.