Активіста Сергія Стерненка викликали до Головного слідчого управління Служби безпеки України (СБУ) для вручення повідомлення про підозру. За його словами, підозру підготували за статтею «умисне вбивство».

Про це «Слідство.Інфо» довідалося з телеграм-каналу активіста.

Як зазначає Стерненко на своїй сторінці, виклик до СБУ він отримав сьогодні, 7 червня, а з’явитися повинен 9 червня о 10-й годині. За словами активіста, це є порушенням процесуальних норм.

«Слідчому я вже надіслав відповідь, що не можу з’явитись із об‘єктивних причин: виклик отримано за два дні до дати, на яку викликають, а КПК (Кримінальний процесуальний кодекс — РЕД.) у статті 135 вказує, що має бути мінімум три дні. За такий термін (враховуючи ще, що завтра вихідний) я не встигну підготуватись до вручення підозри та залучити захисників. Тому, якщо їм потрібно, щоб я з’явився, нехай викликають на іншу дату, щоб я міг належним чином реалізувати своє право на захист», — повідомляє Стерненко у своєму телеграм-каналі.

Також він зауважує, що підозру йому підготували у справі про самозахист за статтею «умисне вбивство»: «Це робиться руками безвольних слідчих та прокурорів за вказівки Авакова та Венедіктової. А Зеленський погодився на це переслідування», — каже він.

Повістка про виклик Стерненка до СБУ/ФОТО з телеграм-каналу STERNENKO

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про справу Стерненка — з офіційних документів слідства

Нагадаємо, що злочин проти активіста і колишнього очільника «Правого сектора» в Одесі стався два роки тому 24 травня, й це був третій напад на нього із початку року. Близько 11 години вечора, коли Сергій Стерненко повертався додому разом зі своєю дівчиною Наталією Усатенко, на нього напали двоє чоловіків. Стерненко застосував ніж, відтак один з нападників отримав поранення і втік, а інший помер. У ході сутички активіст отримав закриту черепно-мозкову травму й гематоми. Також у нього була порізана рука.

Одразу після інциденту правоохоронці відкрили два кримінальні провадження. В одному потерпілим визнали Стерненка, в іншому — Кузнєцова й Ісайкула. Обидва почала розслідувати обласна поліція. Утім, незабаром провадження передали до головного управління Нацполу, а потім — і до СБУ. Зокрема, через те, що в активіста були конфлікти з одеською поліцією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на Стерненка: авто поліцейського на місці злочину як «випадковість»

Крім того, як ми вже повідомляли, «Слідство.Інфо» дістало інформацію, яка вказує на те, що причетних до нападу могло бути четверо, а не двоє. Зокрема, в матеріалах слідства є інформація про те, що у вечір нападу обидва фігуранти цієї історії — і Кузнєцов, і Ісайкул — зустрічалися неподалік від дому активіста із ще двома чоловіками.

Правоохоронці встановили їхні особи, про що ми вже писали. У розпорядженні редакції опинилася частина матеріалів кримінального провадження. А саме — карта зі шляхами пересування Ісайкула й Кузнєцова у вечір замаху. У документі вказано, що незадовго до нападу вони зустрічалися з двома іншими особами, яких звати Олександр Подобєдов і Віталій Посувайло. Щодо підозри цим особам інформації наразі немає.

Нині справа Сергія Стерненка все більше політизується. Її емоційно коментують у пресі, з екранів телебачення, у соцмережах. Звучать і заклики посадити активіста до в’язниці, і слова підтримки від прихильників із різних міст України.

Як ми вже розповідали, на початку травня з’явилася інформація про те, що Сергію Стерненку мають вручити підозру в умисному вбивстві через загибель Кузнєцова.

Згодом СБУ оголосила підозри в хулігантстві двом фігурантам нападу — Олександру Ісайкулу та Івану Кузнєцову.