«Слідство.Інфо» з власних джерел отримало документи, що чоловік на ім’я Подобєдов Олександр Олександрович, якого громадський активіст Сергій Стерненко вважає одним із співорганізаторів замаху на себе, у вечір нападу був біля місця злочину, а незадовго до того – зустрічався з нападниками. У розпорядженні редакції опинилася частина матеріалів кримінального провадження, яке розслідують правоохоронці.  

Кілька днів тому у своєму блозі на Insider Сергій Стерненко повідомив, що в одному з одеських кінотеатрів зустрів ймовірного організатора замаху на своє життя, який стався 24 травня цього року. На активіста напали невідомі чоловіки, коли він повертався додому зі своєю дівчиною.

Зі слів Стерненка, сам замах безпосередньо здійснили дві людини. Активіст зміг відбити напад, у результаті чого один із зловмисників загинув, а інший – утік. Сам Стерненко отримав різану рану руки і струс мозку. Нападника, що загинув, звали Іван Кузнєцов, втікача — як потім вдалося з’ясувати – Олександр Ісайкул.

Утім, на переконання Стерненка, неподалік місця злочину перебували й інші його учасники. Він називає їх організаторами, це — Віталій Посувайло і Олександр Подобєдов. Останнього кілька днів тому у кінотеатрі і зустрів активіст.

«Після декількох спроб мене вбити я знаходжу лише одне пояснення, чому Подобєдов слідкував за мною – готується нова спроба вбивства. При чому тими ж людьми, що діяли і раніше. Тими людьми, про котрих знає слідство, але котрі чомусь уникають покарання», — написав він у своєму блозі. Стерненко заявив, що Подобєдов особисто привозив під його будинок Івана Кузнєцова – нападника, який загинув після спроби вбити активіста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАПАД НА СТЕРНЕНКА: АВТО ПОЛІЦЕЙСЬКОГО НА МІСЦІ ЗЛОЧИНУ ЯК «ВИПАДКОВІСТЬ»

«Слідству.Інфо» вдалося знайти докази, які підтверджують слова Стерненка. А саме — карту зі шляхами пересування нападників у вечір замаху. В одному з документів вказано, що незадовго до нападу четверо людей – нападники Ісайкул і Кузнєцов, а також інші дві особи – Подобєдов і Посувайло зустрілися неподалік місця замаху, у парку обласної ради. Туди Кузнєцова привіз саме Подобєдов, про якого й писав Стерненко. 

Місце зустрічі Посувайла та Ісайкула з Подобєдовим і Кузнєцовим 

Звідти двоє Ісайкул і Кузнєцов вирушили на місце замаху. Інші двоє — припаркували авто неподалік.   

Сам активіст Стерненко на своєму Фейсбук написав, що переконаний в причетності Подобєдова до замаху на своє життя: «У момент, коли я з Наталею наближався до свого під‘їзду, Подобєдов блимнув фарами — дав сигнал, і Кузнєцов та Ісайкул побігли мені назустріч, після чого вчинили замах».

Документи кримінального провадження

Попри наявну в поліції інформацію про пересування цих чотирьох осіб у вечір нападу на Стерненка, жодному з них досі не оголосили про підозру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРО СПРАВУ СТЕРНЕНКА — З ОФІЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ СЛІДСТВА

Подобєдова, як стверджує адвокат активіста Євген Стельмах, офіційне слідство досі не допитало навіть як свідка: «Ми подавали клопотання про допит Подобєдова і Ісайкула. У відповідності до 223 статті ККУ, якщо ми просимо провести слідчу дію, то ця слідча дія відбувається з тим, хто її ініціює. Оскільки нам навіть не відповіли про допит цих осіб, то як ми можемо казати, що їх допитали, це було би порушенням ККУ».

«Слідство.Інфо» намагалося зв’язатися із Олександром Подобєдовим, аби отримати його коментар з цього приводу, однак чоловік проігнорував наше звернення.