Журналісти «Слідства.Інфо» завершили роботу над документальним фільмом-розслідуванням «Нарадча кімната». У ньому йдеться про перемовини голови Окружного адмінсуду з впливовими посадовцями та ухвалення рішень «у ручному режимі».

Автори фільму-розслідування «Нарадча кімната» Євгенія Моторевська, Дмитро Реплянчук та Катерина Лихогляд проаналізували майже дві тисячі годин записів із кабінету голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка. Прослуховування там встановили детективи Національного антикорупційного бюро напередодні останніх президентських виборів — усі зустрічі та обговорення відбувалися на тлі боротьби за крісло глави держави між Петром Порошенком та Володимиром Зеленським.

Розмови, які отримало «Слідство.Інфо», ще ніколи не публікувалися. У них ідеться, зокрема, про зустрічі з мінстром внутрішніх справ Арсеном Аваковим та на той час керівником столичної прокуратури (а зараз — першим заступником генпрокурорки) Романом Говдою. Також обговорюються можливості суддям ОАСКу уникнути звільнення чи, керуючись особистими мотивами, ухвалити те чи інше судове рішення. Чимало бесід між суддями демонструють, як вони витрачають свій робочий час.

Фільм-розслідування «Нарадча кімната» можна буде переглянути вже сьогодні, 29 жовтня, на YouTube-каналі «Слідства.Інфо» о 20:00.

Як раніше повідомляло «Слідство.Інфо», 17 липня НАБУ оприлюднило аудіозаписи розмов, на яких нібито фігурують голова ОАСКу Павло Вовк, його заступник Євгеній Аблов, ряд суддів та представників Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, інших установ, а також приватних осіб. Вони обговорювали, зокрема, способи вплинути на кадровий склад ВРП та ВККС, свій вплив на Конституційний суд, можливості вирішити судові суперечки в інтересах сторони, яка «проспонсорує» це питання. Також на плівках зафіксовано розмови, де нібито судді ОАСК для демонстрації власної сили обговорюють намір заборонити ряду представників попередньої влади виїздити за кордон. Детальніше про опубліковані записи з кабінету Павла Вовка читайте у матеріалі «За вовчими правилами. Що НАБУ розповіло про Окружний адмінсуд Києва».