Реконструкцію госпіталю Державної прикордонної служби у Києві замовили фірмі, яка фігурує у справі про будівництво школи на Одещині за завищеними цінами.

Про це “Слідство.Інфо” довідалося з порталу публічних закупівель Prozorro.

Цей госпіталь розміщений неподалік від парку “Голосіївський” у Києві.

Як ідеться на офіційному сайті, договір із учасником тендеру — будівельною компанією “Естм-Буд” — підписали 15 квітня. Відповідно до нього, фірма повинна завершити роботи до кінця наступного року. За майже 61 мільйон гривень підрядник має реконструювати чотири поверхи госпіталю, включно з утепленням фасаду, і встановити два ліфти. Також у тендерній документації передбачено добудову п’ятого поверху, де планують розмістити два палатні терапевтичні відділення загалом на 36 ліжок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Харків дав на ремонт лікарень вчетверо менше грошей, ніж на сад у центрі міста

Як ми виявили, фірма “Естм-Буд” фігурує у кримінальному провадженні поліції Одещини, яке почали у грудні минулого року. Слідчі звернули увагу на будівництво школи на Одещині, яке у 2019 році замовили цій фірмі. Договір уклали на суму 67 мільйонів гривень. Про це йдеться в ухвалі Київського районного суду Одеси від 3 квітня цього року.

Слідчі поліції виявили завищення цін на матеріали в актах виконаних робіт. Зокрема, за версією правоохоронців, вартість гідроізоляційної плівки була завищена у 10 разів. Ціни на арматуру та бетон також нібито були не ринковими. Крім того, як ідеться в ухвалі суду, підрядник виконав значно менше робіт, ніж про це було зазначено в актах. Згідно з договором, будівництво цієї школи повинні завершити через три місяці — в липні.

На початку квітня цього року суд дав слідчим поліції доступ до документів, пов’язаних з цією угодою.

Як ми з’ясували з аналітичної системи Bi.Prozorro, фірма “Естм-Буд” упродовж 2019-2020 років за результатами публічних закупівель уклала два договори на суму майже 130 мільйонів гривень.

До слова, Державна прикордонна служба — це орган спеціального призначення, який входить до структури МВС.

Як раніше розповідало “Слідство.Інфо”, держпідприємство “Медичні закупівлі України”, яке проводить тендери щодо медичних засобів, уклало угоду з українською фірмою на виготовлення 90 тисяч захисних комбінезонів. Контракт міг заощадити державі 13 мільйонів гривень, проте МОЗ досі не погодило цю закупівлю. Натомість — самостійно придбало 71 тисячу вдвічі дорожчих китайських захисних комбінезонів.