Новопризначений заступник керівника Офісу президента Олег Татаров, який під час Революції Гідності був «обличчям» тодішнього МВС, після звільнення з правоохоронного органу представляв у суді як адвокат одіозних проросійських політиків, а також кримського суддю, підозрюваного у держзраді.

Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо» «Надійний професіонал Татаров».

Татаров, якого звільнили з МВС після Революції Гідності, отримав посвідчення адвоката на початку 2015 року. Станом на сьогодні він є співвласником двох компаній, які надають юридичні послуги. Обидві мають назву «Креденс». Одна з цих фірм донедавна називалася «Правова корпорація “Татаров, Фаринник, Головко”».

В ході своєї адвокатської кар’єри Олег Татаров захищав кількох одіозних проросійських політиків. Зокрема, народного депутата Вадима Новинського. У грудні 2016-го року з політика намагалися зняти депутатську недоторканність — через кримінальну справу, пов’язану з викраденням тодішнього митрополита Російської православної церкви в Україні Олександра Драбинка. За версією прокуратури, Новинський міг бути причетним до цього викрадення, щоб потім змусити предстоятеля Володимира зректися престолу.

На регламентному комітеті Верховної Ради у грудні 2016-го, де розглядали зняття недоторканності з Новинського, між ним і Луценком сталася словесна суперечка, в ході якої Луценко назвав адвоката Олега Татарова «сук*ю неправославною».

«Татаров – с*ка неправославна, ментовська с*ка, кончена. Яка казала, що Чорновол сама себе побила, майданівці самі себе повбивали», — крикнув Луценко.

Після цього Новинський заявив, що вимагатиме від тодішнього генпрокурора вибачень через суд. «Ми зараз готуємо позов до суду щодо захисту честі та гідності мого адвоката. Якщо не доб’ємося правди в Україні, підемо в європейські суди», — сказав Новинський. Утім, в судовому реєстрі інформації про наявність такого позову ми не знайшли.

Також як адвокат Олег Татаров представляв інтереси Андрія Портнова — одіозного проросійського політика, який у часи Майдану обіймав посаду заступника голови адміністрації Януковича. Можливу причетність Портнова до злочинів розслідували прокурори Генеральної прокуратури України. Керував групою прокурор Олександр Божко — якого, за його словами, адвокат Татаров разом із Портновим погрожували «посадити» за те, що він розслідує цю справу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я тебе в клітці возитиму і показуватиму наче мавпу»: як Портнов погрожує правоохоронцям

Прізвище Татарова як адвоката Портнова фігурує у листі прокурора Олександра Божка від 11 липня 2019 року до тодішнього Генпрокурора Юрія Луценка. У документі Божко скаржиться на погрози з боку Портнова та його адвоката Татарова.

«Проведено процесуальну дію з Портновим А.В. та адвокатом Татаровим О.Ю., який надає Портнову А.В. правову допомогу. Зі слів Особи 1, Особи 2, Особи 3 встановлено, що Портнов А. В. та Татаров О. Ю. в грубій формі сказали, що посадять, серед інших, мене до в’язниці», ­— йдеться у заяві прокурора Олександра Божка.

Свого зв’язку із Портновим Татаров не приховує. Приміром, у травні 2020-го року в інтерв’ю телеканалу «Наш» він підкреслив, що разом із командою ексчиновника представляє потерпілих у справі про пожежу в одеському Будинку профспілок, яка сталася 2 травня 2014-го року.

Також, як ми дізналися, Олег Татаров був адвокатом підозрюваного у державній зраді колишнього кримського судді Валерія Чорнобука. Останнього затримали 3 листопада минулого року у Києві. Більше ніж пів року він був у розшуку.

За версією слідства, у 2014 році Чорнобук допомагав кримським судам перейти на роботу за російським законодавством і закликав місцевих суддів вивчати закони РФ й отримувати російські паспорти. Після окупації Криму Чорнобук переїхав на материкову Україну, працював і жив у Дніпрі, певний час був радником міського голови Дніпра Бориса Філатова. У вересні 2019-го Вища рада правосуддя звільнила Чорнобука з посади судді.

Нагадаємо, що 5 серпня президент Володимир Зеленський призначив Татарова заступником керівника Офісу Президента. Відповідатиме Татаров за правоохоронний напрям. Ми з’ясували, що за часів Майдану чоловік обіймав посаду заступника начальника Головного слідчого управління МВС і фактично був «обличчям» тодішнього МВС. Упродовж протестних дій у листопаді 2013-го — лютому 2014-го років він регулярно давав коментарі щодо «порушення громадського порядку» учасниками Євромайдану та розслідування пов’язаних з цими подіями кримінальних проваджень.

В найкривавіші дні Майдану він запевняв, що міліціонери не використовують вогнепальної зброї, виправдовував штурм Майдану 11 грудня 2013 року, від імені офіційного слідства висловлював припущення, що побиття і викрадення активістів інсценізація.

Детальніше про ці та інші сторінки з біографії одіозного ексміліціянта, який став членом Офісу президента Зеленського, читайте у нашому матеріалі.