У Києві затримали під час отримання хабаря заступника начальника слідчого відділу Дарницького управління поліції Олександра Білика.

Про це журналістам «Слідства.Інфо» повідомили кілька поінформованих джерел.

Спецоперацію проводили кілька правоохоронних органів, зокрема СБУ та Офіс генерального прокурора. За інформацією джерел, за хабар Олександр Білик обіцяв закрити кримінальне провадження. 

Білик неодноразово фігурував у журналістських розслідуваннях «Слідства.Інфо». Згідно із судовим реєстром, у 2008-му році Білик, будучи співробітником управління по боротьбі з організованою злочинністю (УБОЗ) київської міліції побив чоловіка, змушуючи того зізнатися у злочинах. Відтак, у 2013-му році його засудили до трьох років позбавлення волі. Однак Білик подав апеляцію і справу направили на повторний розгляд. Станом на сьогодні він досі перебуває в статусі підсудного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від «вибивання свідчень» до квартирних схем: складний шлях одного столичного поліцейського

Також про поліцейського Білика «Слідство.Інфо» розповідало раніше у фільмі-розслідуванні «Місто вкрадених квартир». Журналісти виявили, що він, імовірно, був задіяний у незаконних схемах зі столичною нерухомістю, а статки правоохоронця суттєво різнилися з його доходами. З моменту виходу розслідування, як ми з’ясували, майновий стан його родини ще покращився

Водночас, після виходу фільму «Слідства.Інфо» Державне бюро розслідувань зареєструвало кримінальне провадження щодо діяльності Олександра Білика та інших фігурантів розслідування. Самого ж поліцейського зняли з посади і перевели в Дарницьке райуправління поліції Києва. Однак станом на момент публікації цього матеріалу підозру у справі квартирних афер нікому не оголошували.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Місто вкрадених квартир»: як поліція допомагає відбирати житло в киян