Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) почало повну перевірку декларації начальника департаменту кіберполіції Олександра Гринчака. Це означає, що за результатами попередньої перевірки — так званого «моніторингу способу життя» — агентство виявило невідповідність рівня життя кіберполіцейського задекларованому ним майну і доходам. Раніше «Слідство.Інфо» розповідало, що Гринчак «приховав» будинок у Києві вартістю щонайменше 7,5 мільйона гривень, у якому може мешкати із сім’єю.

Про початок перевірки НАЗК повідомило на своєму сайті.

Відповідно до порядку проведення повної перевірки, Нацагентство упродовж 120 днів аналізує відомості про об’єкти декларування, які зазначені чи мають бути зазначені в декларації. Порівнює їх із інформацією з реєстрів, банків і баз даних, у тому числі де є відомості з обмеженим доступом — а також з інформацією від правоохоронців.

Як зауважують в НАЗК, за недостовірне декларування особі може загрожувати адміністративна чи кримінальна відповідальність, в залежності від суми незадекларованих активів. Кримінальна відповідальність настає при перевищенні 250 прожиткових мінімумів (понад 480 тисяч гривень станом на 1 січня 2019 року та 525,5 тисяч гривень станом на 1 січня 2020-го).

Гринчак поскаржився до суду на НАЗК

На початку жовтня пресслужба Окружного адміністративного суду Києва повідомила про те, що вони отримали позов Олександра Гринчака. Позиваючись до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), поліцейський вимагає визнати протиправним моніторинг його способу життя. Причина, на думку Гринчака, в тому, що порядок проведення такого моніторингу на сьогодні законодавчо не визначено.

Таємна вілла на Оболоні

На початку серпня «Слідство.Інфо» з’ясувало, що Олександр Гринчак може мешкати в будинку площею 221 квадратний метр у житловому комплексі «Італійський квартал», розташованому на березі Дніпра в Оболонському районі столиці. Його мати Людмила Гринчак придбала цей дім іще у 2016 році, однак кіберполіцейський, попри вимоги законодавства, майно близької родички не декларував.

До того ж, як нам вдалося дізнатися, в цьому будинку може мешкати сам керівник кіберполіції із сім’єю. Перебуваючи на території «Італійського кварталу», журналісти «Слідства.Інфо» зафіксували біля згаданого будинку Lexus, яким користується дружина Гринчака.

Якщо вірити деклараціям кіберполіцейського, працюючи у правоохоронних органах, він не міг заробити ані на житло, ні на автівку. Хоч сам користується Lexus GX460 2016 року випуску, яким володіє його батько.

Ні батько, ні мати, ні теща Гринчака (вона є власницею Lexus дружини правоохоронця) не мають бізнесів і не працюють на посадах, які дозволили б їм мати подібні активи. На питання «Слідства.Інфо», звідки в сім’ї Гринчака стільки коштовних об’єктів, керівник Департаменту кіберполіції відповідати відмовився, запропонувавши надіслати запит.

Згодом Нацполіція попросила НАЗК перевірити незадекларований будинок чиновника.