Комунальне підприємство «Ритуал» Харківської міськради оголосило тендер на закупівлю катафалку вартістю понад п’ять мільйонів гривень.

Про це «Слідство.Інфо» дізналося з онлайн-майданчика держзакупівель ProZorro.

У тендерній документації зазначається, що катафалк має бути новим, на базі автівки E-класу (до прикладу, Mercedes E-Class, BMW 5 Series, Audi A6, Volvo V90, Jaguar XF тощо) 2020 року виготовлення.

Спецавтівка обов’язково повинна мати подушки безпеки для водія та переднього пасажира, бокові подушки безпеки – шторки, систему контролю мертвих зон (спеціальні датчики, що попереджатимуть водія про небезпеку з боку так званих «сліпих зон»), камера огляду при руху задом на 360 градусів, автоматичне затемнення для зовнішніх та внутрішніх дзеркал, безключові вхід і запуск двигуна. Також автівка має містити підключення мобільного телефону для бездротового з’єднання, електронний клімат-контроль і сигналізацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків дав на ремонт лікарень вчетверо менше грошей, ніж на сад у центрі міста

Зазначається, що труна повинна завантажуватися ззаду автомобіля, а відсік для труни має освітлюватися й бути оздобленим деревиною (або штучними матеріалами під деревину), натуральною або штучною шкірою чи металом. Також у катафалку має бути регульоване кріплення для урни з прахом.

Тендер на закупівлю катафалка з’явився 28 травня. Всі охочі зможуть подати свої пропозиції до кінця червня, а переможця оберуть на початку серпня. Запропонована вартість 5,12 мільйонів гривень. Переможець повинен надати катафалк комунальному підприємству у вересні цього року, та забезпечити сервісне обслуговування для автівки протягом наступних двох років.

Раніше «Слідство.Інфо» розповіло про сім’ю чиновника Харківської міськради Володимира Чумакова, яка торік придбала маєток в Іспанії за понад 16 мільйонів гривень. При цьому офіційна зарплата Чумакова за минулий рік склала лише 300 тисяч гривень.