Дружина та донька директора Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради, Володимира Чумакова, торік придбали в Іспанії будинок площею понад 300 квадратних метрів та земельну ділянку на понад 27 соток.

Про це повідомляє «Харківський антикорупційний центр» з посиланням на декларацію Чумакова.

Будинок обійшовся Чумаковим у 16,4 мільйони гривень. Вартість земельної ділянки в декларації не вказали. Власниками будинку та земельної ділянки стали дружина Чумакова Ольга та донька – Аліна. 

За інформацією сайту KHARKIV Today, щоб придбати будинок та ділянку в Іспанії, дружина чиновника Ольга Чумакова позичила 45 тисяч євро у громадянки Росії, мешканки Москви Марини Попової. Також після придбання нерухомості жінка отримала кредит на 385 тисяч євро в іспанському банку Banсo Sabadell. Тоді ж Чумакова придбала й корпоративні права компанії «Альт Інвест Плюс» на 3,15 мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків дав на ремонт лікарень вчетверо менше грошей, ніж на сад у центрі міста

За минулий рік Володимир Чумаков заробив близько 300 тисяч гривень. Його дружина Ольга торік отримала 4,5 мільйони гривень як дивіденди та заробітну плату від чеської фірми Prof Materials s.r.o. Чумакова є співвласницею цієї компанії: спільно з росіянкою Мариною Поповою, в якої та позичала кошти на придбання іспанської нерухомості.

Як повідомляє «Харківський антикорупційний центр», ця та інші компанії, що належать сім’ї Чумакових, постачають труби українським компаніям, які регулярно отримують підряди від Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради. Саме цей департамент очолює Володимир Чумаков. Чеські компанії родичок Чумакова, зазначає медіа, труби самі не виробляють – лише перекуповують їх, що сприяє збільшенню ціни товару.

Раніше «Слідство.Інфо» розповідало, що «Харківський метрополітен» за останній рік уклав декілька договорів на понад один мільярд гривень з фірмою «Ваго-Рев», яка фігурує у низці розслідувань правоохоронців. За даними поліції, представники цієї компанії у змові зі службовцями комунального підприємства здійснювали розтрату грошей, передбачених на діяльність метрополітену.