Після виходу фільму-розслідування «Два трактори за межами Рівного, Україна», одному з героїв, фермеру Юрієві Царуку, надали фізичну охорону.

Про це Слідству.Інфо повідомив сам Юрій, а також підтвердили в поліції Рівненської області.

У фільмі-розслідуванні йдеться про те, як фермер самотужки шукає ймовірних крадіїв свого трактора, розчарувавшись у правоохоронцях. 

Юрій та ще один постраждалий — Анатолій Наумець, в якого також зник трактор, повідомили про крадіжку й слідчі почали розшук зниклої техніки. Один із документів кримінальної справи — Довідка-меморандум — ретельно описує розслідування. Правоохоронці пов’язали дві крадіжки й, використовуючи дані про геолокацію з мобільних телефонів, установили рух підозрюваних.

У Довідці-меморандумі йдеться про двох імовірних крадіїв. У розслідуванні журналістів їх називають просто — Підозрюваний 1 і Підозрюваний 2.

Юрій у пошуках свого трактора кілька разів приходив до ймовірних крадіїв. Під час роботи над розслідуванням журналісти завітали до них разом з фермером. 

Коли Юрій побачив Підозрюваного 1 на його подвір’ї, він просто запитав: «Де мій трактор?» Кремезний чоловік, чию фотографію можна побачити в Довідці-меморандумі, накинувся на фермера з потоком лайки. Суть сказаного полягала в тому, що якби поліція встановила, що він причетний до крадіжки, він опинився б за ґратами, а це не так. Також Підозрюваний 1 у грубій формі сказав Юрію більше не приходити та погрожував розправою.

Один з ймовірних крадіїв обох тракторів

Та Юрій вирішив довести справу до кінця. Ввечері того ж дня журналісти разом з ним навідалися до Підозрюваного 2. Аж раптом виявилося, що там були обидва ймовірні крадії. Вони почали сваритися, кричати на Юрія, а один з них навіть залишив слід від свого кулака на машині знімальної групи. Журналістам і фермеру заледве вдалося поїхати звідти неушкодженими. 

Після виходу фільму-розслідування «Два трактори за межами Рівного, Україна» Юрієві Царуку надали охорону. «Вони є, приїжджають кожну ніч», — підтвердив фермер журналістам. 

Слідство.Інфо разом з колегами з OCCRP та «Четвертої влади» протягом року розбиралися, чому, на перший погляд, проста справа з викраденням двох тракторів у рівненських фермерів, триває вже майже десять років. І хоча у справі було багато доказів і навіть підозрювані, якоїсь миті все це зникло.

Під час журналістського розслідування ми встановили, що правоохоронці системно вимагали гроші у фермерів й обіцяли от-от розкрити справу. Зрештою фермери втратили і трактори, і гроші.