Нардепи Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики визначилися із кандидатами до конкурсної комісії з відбору директора Бюро економічної безпеки. Підтримати адвокатку Галину Шевченко та аудиторку Людмилу Рубаненко на засіданні запропонував голова комітету Данило Гетманцев. Народні депутати підтримали їх більшістю голосів.

Президент Володимир Зеленський два місяці тому підписав закон про  створення в Україні Бюро економічної безпеки, якому передали функції Служби безпеки України та податкової міліції щодо розслідування економічних злочинів.

За законом, кандидатів до конкурсної комісії з відбору голови Бюро економічної безпеки подають спілки, громадські організації та асоціації. А  вже далі їх розглядають на парламентському комітеті, який, за законом, має бути відкритим. Загалом Верховна Рада делегує в конкурсну комісію трьох людей.

Але на засідання парламентського комітету були запрошені тільки ті кілька кандидатів, яких попередньо викликали самі народні депутати. У результаті із 22 учасників парламентарі проголосували за двох, рекомендованих Данилом Гетманцевим.

Які фаворити Данила Гетманцева можуть потрапити у конкурсну комісію з відбору керівника Бюро економічної безпеки — дивіться у новому матеріалі журналістки Марини Ансіфорової для «Таємниць Слідства»